Lake Hamilton Invitational (Jr.

Event 1  Girls High Jump
=======================================================================
           #:    5-02  2004        Teondra Poole, Fort Smith Darby             
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Brewer, Hannah               Benton Junio           4-11.00   10   
  2 Shirley, Kirsten             Lake Hamilto           4-06.00    8   
  3 Muniz, Yazmin                Hot Springs            4-06.00    6   
  4 White, Rylie                 Malvern Juni           4-06.00    5   
  5 Hood, Lilly                  White Hall J           4-04.00    4   
  6 Hawks, Hanna                 Jessieville            4-04.00    3   
  7 Pederson, Callie             Jessieville            4-04.00    2   
  8 Hartsfield, Laykin           White Hall J           4-02.00    1   
  9 Williams, Jemara             Benton Junio          J4-02.00  
 
Event 2  Boys High Jump
=======================================================================
           #:    6-06  1998        Antwon Hicks, Hot Springs                   
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Deshawn             Hot Springs            5-09.00   10   
  2 Daley, Landen                Jessieville            5-06.00    8   
  3 Fleming, Mitchell            Lake Hamilto          J5-06.00    6   
  4 Harris, Don                  Hot Springs           J5-06.00    5   
  5 Robinson, Kam                White Hall J           5-04.00    4   
  6 Haire, Carson                Jessieville           J5-04.00    3   
  7 Riley, Finn                  Lake Ham. B Team      J5-04.00    2   
  8 Keys, Kendarius              Mabelvale Mi          J5-04.00    0.50
  8 Harris, Al'veon              Hot Springs           J5-04.00    0.50
 10 Standridge, Trevor           Benton Junio           5-02.00  
 10 Kellum, Timothy              Benton Junio           5-02.00  
 10 Gonzales, Zach               Lake Hamilto           5-02.00  
 10 Pruitt, Trevon               White Hall J           5-02.00  
 10 Vanucci, Gianni              Benton Junio           5-02.00  
 15 Smith, Jalon                 Mabelvale Mi           4-10.00  
 15 Henson, Xavier               Mabelvale Mi           4-10.00  
 15 Robinson, Cade               Lake Hamilto           4-10.00  
 
Event 3  Girls Long Jump
============================================================================
           #:   16-11  2005        Courtney Blair, Texarkana                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Johnson, Anaya               White Hall J          16-10.75   NWI  10   
  2 Selph, Emma                  Benton Junio          16-09.25   NWI   8   
  3 Brewer, Hannah               Benton Junio          16-05.25   NWI   6   
  4 Thornton, Aspen              Lake Hamilto          15-03.00   NWI   5   
  5 Campbell, Amiya              Hot Springs           15-02.50   NWI   4   
  6 Shirley, Kirsten             Lake Hamilto          15-00.25   NWI   3   
  7 Morgan, Kylie                Jessieville           14-06.25   NWI   2   
  8 Dolls, Tamia                 Hot Springs           14-05.00   NWI   1   
  9 Merrick, Kinsey              Benton Junio          14-00.50   NWI 
 10 Robertson, Annabel           Jessieville           13-09.75   NWI 
 11 Hood, Lilly                  White Hall J          13-08.50   NWI 
 12 Petty, Olivia                Malvern Juni          12-07.25   NWI 
 13 Castleberry, Kallie          Jessieville           11-09.75   NWI 
 14 Jones, Dysire                Malvern Juni          11-06.50   NWI 
 15 Efird, Ashley                Mount Ida Hi          10-11.00   NWI 
 16 Pollock, Allie               Mount Ida Hi          10-06.50   NWI 
 17 Smith, Justice               Malvern Juni          10-01.25   NWI 
 
Event 4  Boys Long Jump
============================================================================
           #:   21-04  1995        Ronnie Threat, Broken Bow, OK               
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Davis, Charlie               Jessieville           19-01.75   NWI  10   
  2 Miller, Owen                 Lake Hamilto          18-09.50   NWI   8   
  3 Barker, Preston              Benton Junio          18-08.00   NWI   6   
  4 Warrick, Layne               Lake Hamilto          18-06.00   NWI   5   
  5 Jefferson, Michael           Benton Junio          18-02.00   NWI   4   
  6 Robinson, Kam                White Hall J          17-11.50   NWI   3   
  7 Johnson, Braylon             White Hall J          17-04.00   NWI   2   
  8 Beggs, Ty                    Caddo Hills           17-03.75   NWI   1   
  9 Joyce, Timothy               Hot Springs           17-02.75   NWI 
 10 Haire, Carson                Jessieville           16-11.00   NWI 
 11 Bates, Baylor                Mount Ida Hi          16-08.50   NWI 
 12 Dennis, Quinton              Hot Springs           16-06.25   NWI 
 13 Upton, Skylar                Benton Junio          16-05.50   NWI 
 14 Keys, Kendarius              Mabelvale Mi          15-10.00   NWI 
 15 McLelland, Blake             Hot Springs           15-08.50   NWI 
 16 Brown, Anthony               Mabelvale Mi          15-07.25   NWI 
 17 Tart, Markaze                Mabelvale Mi          15-02.00   NWI 
 18 Scrimshire, Landon           Mount Ida Hi          14-05.50   NWI 
 19 Adcock, Lane                 Caddo Hills           14-05.25   NWI 
 20 Walden, Chet                 Caddo Hills           14-02.25   NWI 
 21 Summitt, Gavin               Mount Ida Hi          13-11.50   NWI 
 
Event 5  Girls Triple Jump
============================================================================
           #:   34-10  2004        Teondra Poole, Fort Smith Darby             
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Selph, Emma                  Benton Junio          33-09.25   NWI  10   
  2 Brewer, Hannah               Benton Junio          33-04.25   NWI   8   
  3 Colvert, Jasmine             Lake Hamilto          31-09.50   NWI   6   
  4 Morales, Annette             Benton Junio          31-02.25   NWI   5   
  5 Erickson, Valley             Lake Hamilto          30-00.25   NWI   4   
  6 Hayley, Wyrick               Lake Hamilto          29-09.50   NWI   3   
  7 Johnson, Anaya               White Hall J          29-09.25   NWI   2   
  8 Higginbotham, Ginny          Lake Hamilto          29-04.25   NWI   1   
  9 Brittian, Da'Mya             White Hall J          28-02.50   NWI 
 10 Castleberry, Kallie          Jessieville           26-01.75   NWI 
 11 Fish, Tristen                Jessieville           25-09.75   NWI 
 
Event 6  Boys Triple Jump
============================================================================
           #:   39-11.50  2009        Jamie Buescher, Jessieville              
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jefferson, Michael           Benton Junio          39-01.50   NWI  10   
  2 Barker, Preston              Benton Junio          37-09.00   NWI   8   
  3 Davis, Charlie               Jessieville           37-05.00   NWI   6   
  4 Bardwell, John Thomas        Lake Hamilto          35-11.50   NWI   5   
  5 Johnson, Braylon             White Hall J          35-07.00   NWI   4   
  6 Robinson, Cade               Lake Hamilto          35-01.00   NWI   3   
  7 Conrad, Marion               Lake Hamilto          34-09.00   NWI   2   
  8 Sanders, Eben                Hot Springs           34-08.00   NWI   1   
  9 Green, Zair                  White Hall J          34-03.50   NWI 
 10 Martin, Deshawn              Mabelvale Mi          34-02.00   NWI 
 10 Graves, Andrew               Jessieville           34-02.00   NWI 
 12 Davis, Jarrett               Jessieville           34-00.50   NWI 
 13 Martin, Carter               Malvern Juni          30-11.00   NWI 
 14 Freeman, Anthony             Mabelvale Mi          30-07.50   NWI 
 15 Bates, Baylor                Mount Ida Hi          29-03.50   NWI 
 16 Smith, Savaughn              Mabelvale Mi          28-11.50   NWI 
 17 Love, Silas                  Mount Ida Hi          27-06.00   NWI 
 18 Perez, A.J.                  Mount Ida Hi          26-03.00   NWI 
 
Event 7  Girls Shot Put
=======================================================================
           #:   41-08  2005        Ruby Underwood, Hot Springs                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Faulkner, Sakari             Benton Junio          41-09.00   10   
  2 Storment, Abby               Jessieville           34-09.50    8   
  3 Brown, Ashanti               Hot Springs           33-05.00    6   
  4 Richens, Risa                Lake Hamilto          33-02.00    5   
  5 Webb, Christiana             Lake Hamilto          32-08.00    4   
  6 Fleeman, Payton              Benton Junio          30-10.50    3   
  7 Byrd, Damaiya                Lake Ham. B Team      30-00.00    2   
  8 Hudson, India                Hot Springs           29-04.00    1   
  9 Macon, Paris                 Lake Hamilto          29-03.00  
 10 Pendergrass, Samara          White Hall J          28-07.00  
 11 Craig, Akieira               Malvern Juni          28-01.00  
 12 Redmon, Gracie               Benton Junio          27-08.00  
 13 Buckner, Denver              White Hall J          27-01.00  
 14 Long, Taylor                 Lake Ham. B Team      26-10.00  
 15 Hood, Tara                   Mount Ida Hi          26-08.50  
 16 Miller, Taylor               Jessieville           26-08.00  
 17 Trejo, Kimberly              Lake Ham. B Team      25-11.00  
 18 Sidoti, Ari                  Hot Springs           25-01.00  
 19 Gilbert, Katelyn             Mount Ida Hi          23-09.00  
 20 Campbell, Stacey             Caddo Hills           21-09.00  
 21 Thorton, Lexi                Malvern Juni          21-02.00  
 22 Watson, Trinity              Malvern Juni          19-03.00  
 
Event 8  Boys Shot Put
=======================================================================
           #:   58-08  1990        Billy Rhoden, Lake Hamilton                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Frederick, Braden            Lake Hamilto          46-03.00   10   
  2 Watkins, Kyree               Benton Junio          45-00.75    8   
  3 Buchanan, Karsyn             Benton Junio          44-04.00    6   
  4 Lafoon, Ty                   Jessieville           42-05.00    5   
  5 Dodd, Luke                   Lake Hamilto          42-00.00    4   
  6 Muse, Isaiah                 Jessieville           41-08.00    3   
  7 Purdy, Hayden                Benton Junio          41-05.00    2   
  8 Dickson, Baxter              Lake Hamilto          39-07.00    1   
  9 Jessup, Chase                Lake Hamilto          38-09.00  
 10 Cartwright, Markel           Mabelvale Mi          35-04.00  
 11 Speers, Drew                 Jessieville           34-05.00  
 12 Lyndsey, Hunter              Caddo Hills           34-03.00  
 13 Gray, Joel                   Hot Springs           34-00.75  
 14 Hill, Ricardo                Hot Springs           32-00.75  
 14 Shores, Austin               White Hall J          32-00.75  
 16 Collum, Blake                Mount Ida Hi          31-05.00  
 17 Humphries, Hunter            Mount Ida Hi          31-00.00  
 18 Pickens, Eric                White Hall J          30-09.00  
 19 Shelton, Savon               Mabelvale Mi          29-11.00  
 20 Jenkins, Adaveion            Malvern Juni          28-01.00  
 21 Harris, Jonathan             Hot Springs           27-07.00  
 22 Ortiz, Raul                  Caddo Hills           27-00.75  
 23 McCarter, Kamron             Caddo Hills           26-02.00  
 24 Smith, Jalon                 Mabelvale Mi          25-07.00  
 
Event 9  Girls Discus Throw
=======================================================================
           #:   108-11  1992        Tiffany Wait, Lake Hamilton                
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Collier, Jadyn               Lake Hamilto             82-08   10   
  2 Faulkner, Sakari             Benton Junio             77-04    8   
  3 Storment, Abby               Jessieville           76-05.50    6   
  4 Fleeman, Payton              Benton Junio             76-05    5   
  5 Bowman, McKenzie             Benton Junio             76-00    4   
  6 Macon, Paris                 Lake Hamilto             74-11    3   
  7 Pendergrass, Samara          White Hall J             72-02    2   
  8 Webb, Christiana             Lake Hamilto             68-04    1   
  9 Miller, Taylor               Jessieville              66-07  
 10 Forrest, Emily               Jessieville              59-03  
 11 Gilbert, Katelyn             Mount Ida Hi             54-01  
 12 Sampson, Miracle             Lake Ham. B Team         50-06  
 13 Campbell, Stacey             Caddo Hills              47-10  
 14 Austin, Elizabeth            Mount Ida Hi             43-09  
 15 Hartsfield, Laykin           White Hall J             36-10  
 
Event 10  Boys Discus Throw
=======================================================================
           #:   187-01  2009        Grant Hamilton, Idabel, OK                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Garrett               Benton Junio            141-00   10   
  2 Dickson, Baxter              Lake Hamilto            129-00    8   
  3 Cochran, Tyler               Benton Junio         128-07.50    6   
  4 Hernandez, Karin             Benton Junio            122-10    5   
  5 Castleberry, Hayden          Jessieville             121-08    4   
  6 McMahan, Winn                White Hall J         114-08.50    3   
  7 Jessup, Chase                Lake Hamilto            114-02    2   
  8 Frederick, Braden            Lake Hamilto            113-11    1   
  9 Lafoon, Ty                   Jessieville             110-11  
 10 Maksuti, Arber               Lake Ham. B Team        101-09  
 11 Stephens, Chastin            White Hall J             93-11  
 12 Speers, Drew                 Jessieville           92-01.50  
 13 Cartwright, Markel           Mabelvale Mi             89-07  
 14 Ortiz, Raul                  Caddo Hills              88-00  
 15 Parker, Xavier               Hot Springs              86-00  
 16 Williamson, Keegan           Caddo Hills              83-01  
 
Event 11  Girls Pole Vault
=======================================================================
           #:   11-00  2005        Stephanie Foreman, Lake Hamilton            
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Swayze, Mahayla              Lake Hamilto          10-04.00   10   
  2 Fleeman, Payton              Benton Junio           8-00.00    8   
  3 Pielemeir, Olivia            Lake Hamilto           7-00.00    6   
  4 Holcombe, Anna Kate          Benton Junio          J7-00.00    5   
  5 Higginbotham, Ginny          Lake Hamilto           6-06.00    4   
  6 Stultz, Alyssa               Jessieville           J6-06.00    3   
  7 Pickering, Abigale           Jessieville           J6-06.00    2   
  8 Hornbeck, Abigial            White Hall J           6-00.00    1   
  9 Sommers, Emma                Benton Junio          J6-00.00  
 
Event 12  Boys Pole Vault
=======================================================================
           #:   14-02  2016        Michael Harris, Lake Hamilton               
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Hunter              Lake Hamilto          14-06.50   10   
  2 Bardwell, John Thomas        Lake Hamilto          12-06.00    8   
  3 Davidson, Eli                Benton Junio          10-00.00    6   
  4 Horton, Garrett              Lake Hamilto         J10-00.00    5   
  5 Sartin, Amadje               Hot Springs            9-06.00    3.50
  5 Gosvener, Chase              Benton Junio           9-06.00    3.50
  7 Manatt, Sutton               Lake Ham. B Team      J9-06.00    2   
  8 Miller, Skyler               Jessieville           J9-06.00    1   
  9 Gammerdinger, Dalton         Jessieville            9-00.00  
 10 Riley, Finn                  Lake Ham. B Team       8-06.00  
 11 Praetzel, Austin             Lake Ham. B Team       8-00.00  
 
Event 13  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
           #:   10:27.27  2012        , Lake Hamilton                          
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lake Hamilton High School  'A'                     10:57.99   10   
  2 Benton Junior High School  'A'                     11:02.97    8   
     1) McGraw, Jenna                   2) Johnson, Jaxie                 
     3) Shlitz, Emma                    4) Prickett, Sara Beth            
  3 Jessieville Junior High  'A'                       12:08.67    6   
     1) Cummings, Madison               2) Shreck, Aurora                 
     3) Pricop, Adrianna                4) Rodgers, Julia                 
  4 White Hall Junior High School  'A'                 12:16.50    5   
     1) Soto, Isabella                  2) Leder, Sara                    
     3) Chism, Presley                  4) Nelson, Erin                   
 
Event 14  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
           #:   8:37.70  1997        , Conway                                  
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lake Hamilton High School  'A'                      9:19.73   10   
     1) Swecker, William                2) Brock, Ethan                   
     3) Stratton, Levi                  4) Brown, Kolby                   
  2 Benton Junior High School  'A'                      9:39.59    8   
     1) Birdsong, Aiden                 2) Epperson, Gage                 
     3) Haynie, Will                    4) Smith, Tyler                   
  3 Lake Hamilton High School  'B'                      9:52.28  
     1) Perez, Jasiel                   2) Manatt, Sutton                 
     3) McCain, Zeke                    4) Smith, Ethan                   
  4 White Hall Junior High School  'A'                 10:15.23    6   
     1) Dady, Trevor                    2) Barnes, Kyler                  
     3) Stacey, Tyler                   4) Taylor, Caleb                  
  5 Jessieville Junior High  'A'                       10:49.63    5   
     1) Wideman, Lawson                 2) Daley, Dylan                   
     3) Taylor, John                    4) Zetts, Noah                    
  6 Mount Ida High School  'A'                         10:57.09    4   
     1) Green, Cody                     2) Summitt, Gavin                 
     3) Carter, William                 4) Cooper, Austin                 
  7 Mabelvale Middle School  'A'                       11:01.53    3   
     1) Shelton, Savon                  2) Jones, Kierran                 
     3) Hinson, Tavion                  4) Livingston, Jayden             
  8 Caddo Hills High School  'A'                       11:02.84    2   
     1) Velazquez, Juan                 2) Crawford, Blade                
     3) Walden, Chet                    4) Cruz, Bersain                  
 
Event 15  Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
           #:   15.46  2004        Teondra Poole, Fort Smith Darby             
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dixon, Kynzee                Lake Hamilto             18.23   NWI  3  10   
  2 Merrick, Kinsey              Benton Junio             18.57   NWI  3   8   
  3 McGraw, Jenna                Benton Junio             18.63   NWI  3   6   
  4 Hood, Lilly                  White Hall J             18.79   NWI  3   5   
  5 Wells, Laney                 Benton Junio             19.01   NWI  3   4   
  6 Robertson, Annabel           Jessieville              19.43   NWI  3   3   
  7 Hogan, Yelena                Malvern Juni             19.60   NWI  1   2   
  8 Bour, Deanna                 Caddo Hills              20.05   NWI  2   1   
  9 Seamon, Carley               Jessieville              20.46   NWI  2 
 10 Rongey, Emma                 White Hall J             21.00   NWI  2 
 11 Dolls, Tamia                 Hot Springs              21.11   NWI  1 
 12 Crawford, Caitlyn            Lake Hamilto             21.71   NWI  2 
 13 Valrie, Nadiya               Hot Springs              23.44   NWI  1 
 14 Burrow, Sidney               Mount Ida Hi             24.60   NWI  1 
 15 Efird, Ashley                Mount Ida Hi             24.95   NWI  1 
 16 Johnson, Ayanna              Malvern Juni             28.32   NWI  2 
 17 Blair, Turpen                Lake Hamilto             35.48   NWI  3 
 
Event 16  Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
           #:   14.94  1999        Poole, Pulaski Heights                      
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Barker, Preston              Benton Junio             16.29   NWI  4  10   
  2 Vanucci, Gianni              Benton Junio             17.92   NWI  4   8   
  3 Kellum, Timothy              Benton Junio             18.26   NWI  3   6   
  4 Chen, Justin                 Lake Hamilto             18.67   NWI  4   5   
  5 Pruitt, Trevon               White Hall J             18.72   NWI  1   4   
  6 Daley, Landen                Jessieville              19.27   NWI  4   3   
  7 Roberts, Deshawn             Hot Springs              19.77   NWI  2   2   
  8 Sims, Kristian               Mabelvale Mi             19.95   NWI  3   1   
  9 Keys, Kendarius              Mabelvale Mi             20.16   NWI  4 
 10 Mairs, Ashton                Lake Hamilto             20.63   NWI  3 
 11 Johnson, Braylon             White Hall J             20.85   NWI  1 
 12 Bell, Sam                    Caddo Hills              21.03   NWI  4 
 13 Martin, Deshawn              Mabelvale Mi             21.11   NWI  3 
 14 Harris, Ja'Dayus             Malvern Juni             21.12   NWI  3 
 15 Hamilton, Seth               Mount Ida Hi             22.05   NWI  2 
 16 Parish, Jamie                Caddo Hills              23.01   NWI  2 
 17 Summerville, Kendrick        Hot Springs              23.09   NWI  1 
 18 Ashcraft, Collin             Lake Hamilto             23.12   NWI  4 
 19 Haire, Carson                Jessieville              23.66   NWI  3 
 
Event 17  Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
           #:   12.64  2005        Courtney Blair, Texarkana                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Johnson, Anaya               White Hall J             13.04   NWI  3  10   
  2 Campbell, Amiya              Hot Springs              13.14   NWI  1   8   
  3 Brewer, Hannah               Benton Junio             13.35   NWI  3   6   
  4 Robinson, Brianna            Benton Junio             13.60   NWI  1   5   
  5 Dolls, Tamia                 Hot Springs              13.63   NWI  1   4   
  6 James, Tinajha               Malvern Juni             13.70   NWI  3   3   
  7 Turner, Cameryn              Lake Hamilto             13.90   NWI  3   2   
  8 Moore, Lynasia               Malvern Juni             14.23   NWI  3   1   
  9 Morgan, Kylie                Jessieville              14.42   NWI  2 
  9 Bliss, Arianna               Lake Hamilto             14.42   NWI  3 
  9 Fountain, Karli              Lake Hamilto             14.42   NWI  3 
 12 Hood, Lilly                  White Hall J             14.57   NWI  2 
 13 Johnson, Ayanna              Malvern Juni             14.73   NWI  1 
 14 Rongey, Emma                 White Hall J             14.75   NWI  2 
 15 Stultz, Alyssa               Jessieville              15.01   NWI  2 
 16 Aguilar, Olivia              Caddo Hills              15.24   NWI  2 
 17 McGrady, Autumn              Jessieville              15.36   NWI  2 
 18 Burrow, Sidney               Mount Ida Hi             15.78   NWI  1 
 18 Fechuch, Madison             Mount Ida Hi             15.78   NWI  2 
 20 Ramey, Catlin                Caddo Hills              15.98   NWI  2 
 21 Jones, Delesha               Benton Junio             20.58   NWI  3 
 
Event 18  Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
           #:   11.14  2005        Dennis Johnson, Texarkana                   
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Coats, Omari                 Benton Junio             11.61   NWI  4  10   
  2 Robinson, Kam                White Hall J             11.93   NWI  4   8   
  3 Brown, Anthony               Mabelvale Mi             11.96   NWI  3   6   
  4 Green, Zair                  White Hall J             12.11   NWI  4   5   
  5 Davis, Charlie               Jessieville              12.19   NWI  4   4   
  6 Standridge, Trevor           Benton Junio             12.20   NWI  4   3   
  7 Conrad, Marion               Lake Hamilto             12.27   NWI  4   2   
  8 Jefferson, Michael           Benton Junio             12.28   NWI  4   1   
  9 Graves, Andrew               Jessieville              12.34   NWI  3 
 10 Dennis, Quinton              Hot Springs              12.35   NWI  3 
 11 Keys, Kendarius              Mabelvale Mi             12.44   NWI  4 
 11 Bardwell, John Thomas        Lake Hamilto             12.44   NWI  2 
 13 Taylor, Marcus               White Hall J             12.45   NWI  2 
 14 Joyce, Timothy               Hot Springs              12.49   NWI  3 
 15 Freeman, Anthony             Mabelvale Mi             12.62   NWI  1 
 16 Prater, Chance               Lake Ham. B Team         12.72   NWI  2 
 17 Miller, Owen                 Lake Hamilto             12.74   NWI  2 
 18 Beggs, Ty                    Caddo Hills              12.76   NWI  3 
 19 Garner, Peyton               Lake Hamilto             12.82   NWI  2 
 20 Fleming, Mitchell            Lake Hamilto             12.85   NWI  3 
 21 Huff, Matthew                Jessieville              13.21   NWI  1 
 22 Bates, Baylor                Mount Ida Hi             13.35   NWI  2 
 23 Green, Cody                  Mount Ida Hi             13.64   NWI  1 
 24 Summitt, Gavin               Mount Ida Hi             14.40   NWI  1 
 25 Walden, Chet                 Caddo Hills              14.48   NWI  1 
 26 Maurer, Michael              Lake Ham. B Team         15.23   NWI  1 
 
Event 19  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
           #:   5:27.66  1997        Sara Wilcox, Conway                       
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reyes, Maylin                Lake Hamilto           5:52.28   10   
  2 Pielemeir, Olivia            Lake Hamilto           6:00.82    8   
  3 Selph, Emma                  Benton Junio           6:14.24    6   
  4 Cronin, McKenzie             Lake Ham. B Team       6:26.91    5   
  5 Arcos, Kiara                 Lake Ham. B Team       6:33.83    4   
  6 Ramos, Alva                  Lake Ham. B Team       6:37.18    3   
  7 Ramos, Cindy                 Lake Hamilto           6:37.80    2   
  8 Johnson, Jaxie               Benton Junio           6:40.29    1   
  9 Dillon, Destiny              Mount Ida Hi           6:41.73  
 10 Sullivan, Emma               White Hall J           6:46.12  
 11 Shlitz, Emma                 Benton Junio           6:50.02  
 12 Diaz, Bridani                Lake Ham. B Team       6:50.10  
 13 Nelson, Taylor               White Hall J           7:02.48  
 14 Cummings, Madison            Jessieville            7:03.20  
 15 Terrazas, Ana Raquel         Lake Ham. B Team       7:03.62  
 16 Pollock, Allie               Mount Ida Hi           7:17.31  
 17 Shreck, Aurora               Jessieville            7:25.05  
 
Event 20  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
           #:   4:37.40  2001        Burt Hicks, Lake Hamilton                 
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Ethan                 Lake Hamilto           5:06.62   10   
  2 McCain, Zeke                 Lake Hamilto           5:09.75    8   
  3 Smith, Tyler                 Benton Junio           5:14.20    6   
  4 Cloud, Zach                  Benton Junio           5:24.57    5   
  5 Epperson, Gage               Benton Junio           5:27.23    4   
  6 Perez, Jasiel                Lake Hamilto           5:31.05    3   
  7 Taylor, Caleb                White Hall J           5:31.63    2   
  8 Velazquez, Juan              Caddo Hills            5:34.10    1   
  9 Cruz, Bersain                Caddo Hills            5:37.40  
 10 Barnes, Kyler                White Hall J           5:46.53  
 11 Stacey, Tyler                White Hall J           5:49.13  
 12 Zetts, Noah                  Jessieville            5:57.14  
 13 Wideman, Lawson              Jessieville            6:13.21  
 14 Carter, William              Mount Ida Hi           6:17.64  
 15 Demopolus, Nic               Malvern Juni           6:46.99  
 16 Lawrence, Lewis              Mabelvale Mi           6:47.66  
 17 Vanoversteeg, Falco          Hot Springs            6:47.69  
 18 Hall, Charles                Mabelvale Mi           6:48.46  
 19 Taylor, John                 Jessieville            6:49.95  
 20 Reagler, Louis               Hot Springs            6:55.49  
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
           #:   49.80  1989        , Conway                                    
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Benton Junior High School  'A'                        52.86   10   
     1) Robinson, Brianna               2) Williams, Jemara               
     3) Wells, Laney                    4) Merrick, Kinsey                
  2 Lake Hamilton High School  'A'                        53.67    8   
  3 White Hall Junior High School  'A'                    55.06    6   
     1) Hood, Lilly                     2) Johnson, Anaya                 
     3) Rongey, Emma                    4) Taylor, Jalen                  
  4 Malvern Junior High  'A'                              56.14    5   
     1) Craig, Akieira                  2) Moore, Lynasia                 
     3) Johnson, Ayanna                 4) James, Tinajha                 
  5 Jessieville Junior High  'A'                          57.63    4   
     1) McGrady, Autumn                 2) Stultz, Alyssa                 
     3) Morgan, Kylie                   4) Robertson, Annabel             
  6 Caddo Hills High School  'A'                        1:00.00    3   
     1) Ramey, Catlin                   2) Aguilar, Olivia                
     3) Bour, Deanna                    4) Cowart, Emily                  
  7 Mount Ida High School  'A'                          1:04.14    2   
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
           #:   43.97  1989        , Texarkana College Hill                    
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 White Hall Junior High School  'A'                    46.43   2  10   
     1) Taylor, Marcus                  2) Green, Zair                    
     3) Robinson, Kam                   4) Pruitt, Trevon                 
  2 Lake Hamilton High School  'A'                        47.37   2   8   
  3 Jessieville Junior High  'A'                          47.95   2   6   
     1) Davis, Charlie                  2) Graves, Andrew                 
     3) Miller, Skyler                  4) Haire, Carson                  
  4 Malvern Junior High  'A'                              48.41   2   5   
     1) Harris, Ja'Dayus                2) Martin, Carter                 
     3) Harper, Dominique               4) Simmons, Cedric                
  5 Mabelvale Middle School  'A'                          50.10   2   4   
     1) Jackson, Derrick                2) Smith, Jalon                   
     3) Sims, Kristian                  4) Brown, Anthony                 
  6 Caddo Hills High School  'A'                          52.15   2   3   
     1) Beggs, Ty                       2) Bell, Sam                      
     3) Scott, Bryson                   4) Kincannon, Connor              
  7 Mount Ida High School  'A'                            53.88   2   2   
     1) Stipe, Blake                    2) Green, Cody                    
     3) Bates, Baylor                   4) Cooper, Austin                 
 
Event 23  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
           #:   1:01.63  1992        Tiffany Wait, Lake Hamilton               
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hayley, Wyrick               Lake Hamilto           1:04.58   3  10   
  2 Johnson, Anaya               White Hall J           1:05.74   3   8   
  3 Wells, Laney                 Benton Junio           1:06.66   3   6   
  4 Thornton, Aspen              Lake Hamilto           1:06.94   3   5   
  5 Higginbotham, Ginny          Lake Hamilto           1:08.54   2   4   
  6 Merrick, Kinsey              Benton Junio           1:08.96   3   3   
  7 Fetterhoff, Kelseyf          Lake Ham. B Team       1:09.04   3   2   
  8 Phillips, Aalinyah           Benton Junio           1:09.29   2   1   
  9 Williams, Kaley              Lake Ham. B Team       1:10.05   3 
 10 Shirley, Kirsten             Lake Hamilto           1:10.64   3 
 11 Hogan, Leona                 Malvern Juni           1:12.33   1 
 12 Hartsfield, Laykin           White Hall J           1:13.30   2 
 13 Lopez, Cinthia               Caddo Hills            1:14.97   2 
 14 Petty, Olivia                Malvern Juni           1:16.00   1 
 15 Saveall, Kelsey              Jessieville            1:16.12   2 
 16 Burrow, Sidney               Mount Ida Hi           1:17.55   2 
 17 Shell, Hallie                Mount Ida Hi           1:18.15   1 
 18 Mitchell, Kaylee             Jessieville            1:18.22   2 
 19 Hornbeck, Abigial            White Hall J           1:19.75   1 
 20 Hedrick, Emily               Hot Springs            1:26.07   1 
 21 Hughes, Jabria               Malvern Juni           1:26.94   1 
 22 Rourk, Christayle            Hot Springs            1:28.72   1 
 
Event 24  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
           #:   51.37  2011        John Winn, Bethel (Bryant)                  
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Robinson, Kam                White Hall J             56.97   3  10   
  2 Stratton, Levi               Lake Hamilto             57.10   3   8   
  3 Hooks, Russ                  Benton Junio             57.98   3   6   
  4 Brown, Kolby                 Lake Hamilto             58.31   3   5   
  5 Neloms, Anthony              Benton Junio             59.04   2   4   
  6 Garner, Peyton               Lake Hamilto             59.21   3   3   
  7 Harris, Don                  Hot Springs              59.45   3   2   
  8 Carl, Dakota                 Jessieville            1:00.66   3   1   
  9 Sanders, Eben                Hot Springs            1:02.66   3 
 10 Henson, Xavier               Mabelvale Mi           1:02.73   2 
 11 Fiemster, Zack               Benton Junio           1:02.94   2 
 12 Shores, Austin               White Hall J           1:04.20   1 
 13 Pittillo, Isaac              White Hall J           1:04.23   2 
 14 McLelland, Blake             Hot Springs            1:04.45   2 
 15 Davis, Jarrett               Jessieville            1:06.24   2 
 16 Cooper, Austin               Mount Ida Hi           1:06.41   1 
 17 Shelton, Savon               Mabelvale Mi           1:06.76   1 
 18 Cunningham, Cade             Lake Ham. B Team       1:07.64   2 
 19 Cartwright, Markel           Mabelvale Mi           1:08.29   1 
 20 Summitt, Gavin               Mount Ida Hi           1:12.00   1 
 21 Simkins, Joey                Mount Ida Hi           1:23.38   1 
 
Event 25  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
           #:   51.85  2012        Kenzie Tatta, DeQueen                       
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hood, Lilly                  White Hall J             55.36   2  10   
  2 McGraw, Jenna                Benton Junio             56.61   2   8   
  3 Brittian, Da'Mya             White Hall J             56.78   2   6   
  4 Prickett, Sara Beth          Benton Junio             56.90   1   5   
  5 Erickson, Valley             Lake Hamilto             57.47   2   4   
  6 Delgado, Melanie             Benton Junio             57.78   2   3   
  7 Blair, Turpen                Lake Hamilto             58.48   2   2   
  8 Hogan, Yelena                Malvern Juni             58.60   1   1   
  9 Seamon, Carley               Jessieville              58.70   1 
 10 Smith, Naomi                 Lake Hamilto             59.15   2 
 11 Crawford, Caitlyn            Lake Hamilto           1:00.57   1 
 12 Robertson, Annabel           Jessieville            1:02.43   1 
 13 Carl, Donna                  Jessieville            1:05.22   1 
 
Event 26  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
           #:   43.73  2014        Jacob Graves, Lake Hamilton                 
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Vanucci, Gianni              Benton Junio             43.02   3  10   
  2 Barker, Preston              Benton Junio             44.40   3   8   
  3 Green, Zair                  White Hall J             45.05   3   6   
  4 Lowrance, Cameron            Benton Junio             47.40   2   5   
  5 Daley, Landen                Jessieville              48.90   3   4   
  6 Keys, Kendarius              Mabelvale Mi             49.13   2   3   
  7 Ashcraft, Collin             Lake Hamilto             49.39   2   2   
  8 Mairs, Ashton                Lake Hamilto             49.88   2   1   
  9 Martin, Deshawn              Mabelvale Mi             49.99   3 
 10 Johnson, Braylon             White Hall J             50.92   2 
 11 Haire, Carson                Jessieville              51.16   2 
 12 Chen, Justin                 Lake Hamilto             51.22   3 
 13 Bardwell, John Thomas        Lake Hamilto             51.99   3 
 14 Taylor, Marcus               White Hall J             52.71   1 
 15 Tart, Markaze                Mabelvale Mi             53.04   1 
 16 Daley, Dylan                 Jessieville              53.21   2 
 17 Scrimshire, Landon           Mount Ida Hi             56.08   1 
 18 Parish, Jamie                Caddo Hills            1:00.00   1 
 
Event 27  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
           #:   2:25.78  1982        Sonja Green, Hot Springs Southwest        
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Reyes, Maylin                Lake Hamilto           2:35.17   10   
  2 Pielemeir, Olivia            Lake Hamilto           2:39.78    8   
  3 Darley, Kristina             Lake Hamilto           2:41.67    6   
  4 Selph, Emma                  Benton Junio           2:43.51    5   
  5 Rodgers, Julia               Jessieville            2:44.72    4   
  6 Green, Savana                Lake Ham. B Team       2:49.92    3   
  7 Chism, Presley               White Hall J           2:53.38    2   
  8 Nelson, Erin                 White Hall J           3:00.41    1   
  9 Leder, Sara                  White Hall J           3:02.49  
 10 Wells, Laney                 Benton Junio           3:04.64  
 11 Shlitz, Emma                 Benton Junio           3:04.80  
 12 Caraway, Olivia              Lake Ham. B Team       3:07.40  
 13 Pricop, Adrianna             Jessieville            3:11.02  
 14 Dillon, Destiny              Mount Ida Hi           3:12.32  
 15 Fant, Abigail                Caddo Hills            3:13.87  
 16 Lopez, Cinthia               Caddo Hills            3:17.93  
 17 Anderson, Autumn             Malvern Juni           3:25.62  
 18 English, Abby                Malvern Juni           3:27.83  
 19 Austin, Elizabeth            Mount Ida Hi           3:30.42  
 
Event 28  Boys 800 Meter Run
==========================================================================
           #:   2:05.47  1995        Kendal Short, Broken Bow, OK              
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brock, Ethan                 Lake Hamilto           2:17.48   2  10   
  2 Smith, Tyler                 Benton Junio           2:18.74   2   8   
  3 Tart, Martaze                Mabelvale Mi           2:18.89   2   6   
  4 Boardman, Chandler           Benton Junio           2:19.76   2   5   
  5 Birdsong, Aiden              Benton Junio           2:24.11   2   4   
  6 Harris, Al'veon              Hot Springs            2:26.94   2   3   
  7 Freeman, Anthony             Mabelvale Mi           2:29.00   2   2   
  8 Dady, Trevor                 White Hall J           2:29.40   2   1   
  9 West, Easton                 Malvern Juni           2:30.29   1 
 10 Taylor, Caleb                White Hall J           2:30.45   2 
 11 Smith, Jalon                 Mabelvale Mi           2:30.72   1 
 12 Perez, Jasiel                Lake Hamilto           2:30.92   2 
 13 Ouyang, Hao                  Jessieville            2:32.76   1 
 14 Manatt, Sutton               Lake Ham. B Team       2:33.19   1 
 15 Cooper, Austin               Mount Ida Hi           2:33.20   2 
 16 Cruz, Bersain                Caddo Hills            2:34.29   1 
 17 Velazquez, Juan              Caddo Hills            2:34.42   2 
 18 Adams, Kevin                 Hot Springs            2:43.17   2 
 19 Zetts, Noah                  Jessieville            2:45.16   1 
 20 Smart, Felix                 White Hall J           2:47.18   1 
 21 Waggoner, Nicholas           Jessieville            2:54.16   1 
 22 Carter, William              Mount Ida Hi           3:02.19   1 
 23 Long, Jaydan                 Caddo Hills            3:12.30   1 
 
Event 29  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
           #:   25.83  1992        Laura Carter, Conway                        
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Delesha               Benton Junio             27.29   NWI  3  10   
  2 James, Tinajha               Malvern Juni             28.33   NWI  3   8   
  3 Brewer, Hannah               Benton Junio             28.77   NWI  1   6   
  4 Turner, Cameryn              Lake Hamilto             29.37   NWI  3   5   
  5 Williams, Jemara             Benton Junio             29.69   NWI  2   4   
  6 Rongey, Emma                 White Hall J             30.11   NWI  3   3   
  7 Moore, Lynasia               Malvern Juni             30.18   NWI  3   2   
  8 Morgan, Kylie                Jessieville              30.35   NWI  2   1   
  9 Colvert, Jasmine             Lake Hamilto             30.43   NWI  3 
 10 Fish, Tristen                Jessieville              30.80   NWI  2 
 11 Shirley, Kirsten             Lake Hamilto             31.55   NWI  3 
 12 Morgan, Josie                Lake Ham. B Team         31.81   NWI  1 
 13 Cowart, Emily                Caddo Hills              32.00   NWI  2 
 14 Stultz, Alyssa               Jessieville              32.06   NWI  2 
 15 Bour, Deanna                 Caddo Hills              32.08   NWI  2 
 16 Johnson, Ayanna              Malvern Juni             32.13   NWI  1 
 17 Fechuch, Madison             Mount Ida Hi             32.84   NWI  1 
 18 Hamilton, Brianna            Mount Ida Hi             34.48   NWI  2 
 
Event 30  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
           #:   22.59  1987        Jerbie Lee Davis, Hot Springs Southwest     
    Name                    Year School                  Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Coats, Omari                 Benton Junio             24.00   NWI  4  10   
  2 Warrick, Layne               Lake Hamilto             24.26   NWI  4   8   
  3 Green, Zair                  White Hall J             24.38   NWI  2   6   
  4 Pruitt, Trevon               White Hall J             24.70   NWI  4   5   
  5 Robinson, Kam                White Hall J             24.83   NWI  4   4   
  6 Davis, Charlie               Jessieville              24.99   NWI  4   3   
  7 Standridge, Trevor           Benton Junio             25.07   NWI  4   2   
  8 Jefferson, Michael           Benton Junio             25.11   NWI  2   1   
  9 Brown, Anthony               Mabelvale Mi             25.28   NWI  3 
 10 Graves, Andrew               Jessieville              25.30   NWI  3 
 11 Conrad, Marion               Lake Hamilto             25.44   NWI  3 
 12 Simmons, Cedric              Malvern Juni             25.50   NWI  4 
 12 Dennis, Quinton              Hot Springs              25.50   NWI  3 
 14 Sims, Kristian               Mabelvale Mi             26.22   NWI  3 
 15 Prater, Chance               Lake Ham. B Team         26.30   NWI  2 
 16 Norman, Landon               Lake Ham. B Team         26.41   NWI  1 
 17 Carl, Dakota                 Jessieville              26.79   NWI  4 
 18 Martin, Carter               Malvern Juni             27.04   NWI  3 
 19 Henson, Xavier               Mabelvale Mi             27.45   NWI  1 
 20 Perez, A.J.                  Mount Ida Hi             27.72   NWI  1 
 21 Stipe, Blake                 Mount Ida Hi             27.84   NWI  2 
 22 Summerville, Kendrick        Hot Springs              28.36   NWI  1 
 23 Green, Cody                  Mount Ida Hi             28.81   NWI  2 
 24 Hubbard, Dylan               Lake Ham. B Team         29.58   NWI  1 
 25 Walden, Chet                 Caddo Hills              30.96   NWI  2 
 26 Maurer, Michael              Lake Ham. B Team         31.46   NWI  1 
 
Event 33  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
           #:   4:18.01  1982        , Hot Springs Southwest                   
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Benton Junior High School  'A'                      4:33.17   10   
     1) Jones, Delesha                  2) Phillips, Aalinyah             
     3) Wells, Laney                    4) Merrick, Kinsey                
  2 Lake Hamilton High School  'A'                      4:42.90    8   
  3 White Hall Junior High School  'A'                  5:00.41    6   
     1) Brittian, Da'Mya                2) Taylor, Jalen                  
     3) Hornbeck, Abigial               4) Cooper, Elisabeth              
  4 Malvern Junior High  'A'                            5:00.70    5   
     1) Hogan, Yelena                   2) Craig, Akieira                 
     3) Hughes, Jabria                  4) Hogan, Leona                   
  5 Jessieville Junior High  'A'                        5:11.33    4   
     1) Pederson, Callie                2) Saveall, Kelsey                
     3) Cole, Justice                   4) Miller, Kenleigh               
  6 Mount Ida High School  'A'                          5:19.59    3   
     1) Burrow, Sidney                  2) Summers, Kaylea                
     3) Shell, Hallie                   4) Fechuch, Madison               
 
Event 34  Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
           #:   3:35.64  1988        , Hot Springs                             
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Benton Junior High School  'A'                      3:56.19   2  10   
     1) Barker, Preston                 2) Fiemster, Zack                 
     3) Neloms, Anthony                 4) Coats, Omari                   
  2 Lake Hamilton High School  'A'                      4:00.18   2   8   
     1) Swecker, William                2) Stratton, Levi                 
     3) Warrick, Layne                  4) Brown, Kolby                   
  3 Jessieville Junior High  'A'                        4:07.68   2   6   
     1) Daley, Landen                   2) Davis, Charlie                 
     3) Carl, Dakota                    4) Graves, Andrew                 
  4 Lake Hamilton High School  'B'                      4:16.59   2 
     1) Watson, Brayden                 2) Bardwell, John Thomas          
     3) Garner, Peyton                  4) Prater, Chance                 
  5 White Hall Junior High School  'A'                  4:22.07   2   5   
     1) Stacey, Tyler                   2) Taylor, Caleb                  
     3) Pittillo, Isaac                 4) Shores, Austin                 
  6 Mabelvale Middle School  'A'                        4:25.40   1   4   
     1) Martin, Deshawn                 2) Smith, Savaughn                
     3) Freeman, Anthony                4) Shelton, Savon                 
  7 Malvern Junior High  'A'                            4:25.92   1   3   
     1) West, Easton                    2) Martin, Carter                 
     3) Chadwick, Kaleb                 4) Stone, Asa                     
  8 Caddo Hills High School  'A'                        4:32.98   2   2   
     1) Beggs, Ty                       2) Scott, Bryson                  
     3) Kincannon, Connor               4) Crawford, Blade                
  9 Mount Ida High School  'A'                          4:47.64   1   1   
     1) Green, Cody                     2) Summitt, Gavin                 
     3) Cooper, Austin                  4) Stipe, Blake                   
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Benton Junior High School  205        2) Lake Hamilton High School 185   
    3) White Hall Junior High Sch  82        4) Jessieville Junior High    48   
    5) Malvern Junior High         32        6) Hot Springs Junior High S  30   
    7) Lake Hamilton Jr. High B T  19        8) Mount Ida High School       5   
    9) Caddo Hills High School      4                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Benton Junior High School  208.50     2) Lake Hamilton High School 169   
    3) White Hall Junior High Sch  88        4) Jessieville Junior High    72   
    5) Mabelvale Middle School     29.50     6) Hot Springs Junior High S  27   
    7) Caddo Hills High School      9        8) Malvern Junior High         8   
    9) Mount Ida High School        7       10) Lake Hamilton Jr. High B