Girls 100 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stumbaugh, Payton SR Har-Ber 11.89
2 Knight, Jody SR Bentonville 12.24
3 Grant, Aaliyah SR FS Southside 12.43
4 Shores, Serena JR Van Buren 12.74
5 Rolle, Alexis JR Bentonville 12.83
6 Thomas, Kyonda JR FS Northside 13.03
7 Campbell, Leigh Leigh SR Rogers 13.14
8 White, Deneka SR Fayetteville 13.54
Girls 100 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Adjei, Melda SO FS Northside 12.82
2 Von Gremp, Faith SO Heritage 13.14
3 Moreland, Carli SO Fayetteville 13.44
4 Birkes, Jenna JR Har-Ber 13.45
5 Campos, Alejandra SR Springdale 13.57
6 Boone, Elizabeth FR Greenland 13.72
7 Arnold, Allie SO Cedarville 13.87
8 Passen, Cala SO Alma 13.89
Girls 100 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Yeager, Laurel JR Greenwood 13.46
2 Swinney, Makaela SO Union Christian 13.50
3 Dorch, Sydney JR Rogers 13.55
4 Parish, Nikki SR FS Southside 13.60
5 Meija, Jennifer SO Heritage 13.88
6 Ballard, Kassy JR Greenwood 13.96
7 Evans, Michaela SO Sallisaw 13.98
-- Chandler, Julia JR Springdale NT
Girls 100 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Golden, Marilyn JR Russellville 13.89
2 Norwood, Kennedy SO Van Buren 13.96
3 Gadberry, Tia SO Dardanelle 14.41
4 Nichols, Kadriana Southside B 14.44
5 Rofkahr, Zoey SO Union Christian 14.91
6 Gray, Shelby JR Russellville 15.61
7 Hause, Anna SR Greenland 16.23
Girls 200 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stumbaugh, Payton SR Har-Ber 24.36
2 Grant, Aaliyah SR FS Southside 25.86
3 Meares, Lani SO FS Southside 26.73
4 Pittman, Mandy SR Bentonville 27.05
5 Thomas, Kyonda JR FS Northside 27.23
6 Adjei, Melda SO FS Northside 27.32
7 Ray, Rachel JR Alma 27.57
8 Jeter, Jordan SO Bentonville 27.58
Girls 200 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Britt, Jurnee SO Fayetteville 27.08
2 Yurwitz, Emily JR Fayetteville 27.59
3 Harmon, Callie JR Greenwood 27.63
4 Meija, Jennifer SO Heritage 28.14
5 Estes, Emily SO Van Buren 28.26
6 Campos, Alejandra SR Springdale 28.64
7 Short, Taylor JR Alma 29.09
-- Arnold, Allie SO Cedarville NT
Girls 200 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Von Gremp, Faith SO Heritage 28.06
2 Boone, Elizabeth FR Greenland 28.51
3 Jansen, Lindsay SO Har-Ber 28.95
4 Ballard, Kassy JR Greenwood 28.98
5 Lewis, Kristen SO Van Buren 29.36
6 Robbins, Kylie SO Mansfield 29.50
7 Golden, Marilyn JR Russellville 30.60
-- Lamaestra, Lauren JR Springdale NT
Girls 200 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Gadberry, Tia SO Dardanelle 29.90
2 Dorch, Bailey Rogers 30.55
3 Passmore, Michelle Southside B 30.57
4 Orloop, Shannon Rogers 32.27
5 Hause, Anna SR Greenland 33.92
Girls 400 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Norvell, Morgan JR Bentonville 1:00.48
2 Meares, Lani SO FS Southside 1:01.49
3 Arnold, Laura SR Har-Ber 1:04.43
4 Britt, Jurnee SO Fayetteville 1:06.63
5 Campos, Alejandra SR Springdale 1:07.03
6 Collier, Kaitlyn SR Har-Ber 1:09.60
-- Garcia, Jennifer SO Springdale NT
-- Feimster, Daija SR FS Northside NT
Girls 400 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Dorch, Sydney JR Rogers 1:03.33
2 Stephens, Kasandra JR FS Southside 1:05.33
3 Rogers, Greer SO Van Buren 1:07.02
4 Crown, Kimberly SO Greenland 1:08.50
5 Lilze, Jessica JR Heritage 1:08.95
-- Walton, Alexis JR FS Northside NT
-- Kovarovic, Julia SO Alma NT
-- Callaham, Mykayla SO Alma NT
Girls 400 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Murphy, Bailie SO Cedarville 1:09.63
2 Newton, Sarah JR Bentonville 1:09.83
3 Vanscoy, Breanna JR Greenwood 1:10.01
4 Walker, Audrey FR Mansfield 1:10.83
5 Rose, Katie JR Heritage 1:12.53
6 Hermann, Lene JR Greenwood 1:13.75
-- Dickard, Wrylee FR Greenland NT
Girls 400 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Gadberry, Tia SO Dardanelle 1:09.72
2 Poole, Jaden SO Union Christian 1:10.73
3 Batz, Jessica SO Rogers 1:12.61
Girls 800 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Agana, Amanda SR Fayetteville 2:11.13
2 Dillon, Amanda JR Har-Ber 2:12.19
3 Quandt, Sophie FR Bentonville 2:23.54
4 Davis, Emily SO Bentonville 2:25.16
5 Larkan, Kristen JR Greenland 2:27.31
6 Maass, Jordan JR Rogers 2:28.76
7 Gomez, Alondra SR FS Southside 2:28.78
8 Yeager, Laurel JR Greenwood 2:29.34
-- Kane, Claire SR Mt. St. Mary NT
-- Bradley, Megan JR Har-Ber NT
-- Lyons, Cheyenne SO Greenland NT
-- McDaniel, Kenya SO Russellville NT
-- Flores, Divina SR FS Northside NT
-- Pickhardt, Abby SO Fayetteville NT
Girls 800 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Jones, Eden FR Mansfield 2:38.12
2 Spellins, Caroline FR Mt. St. Mary 2:42.69
3 Breazeale, Madison SR Rogers 2:45.83
4 Beeson, Kortni SR Heritage 2:45.84
5 Secrest, Sydney JR Alma 2:46.34
6 Marciano, Miraya SR Alma 2:47.09
7 Powell, Katie SO Heritage 2:49.01
8 Morrison, Kirstie FR Mansfield 2:58.42
-- Connor, Ivy SO Van Buren NT
-- Osorio, Marisol SO Van Buren NT
-- Maust, Nicole FR Sallisaw NT
-- Pozos, Whitney SO FS Northside NT
-- Brown, Mae SR Russellville NT
-- Mclellan, Sarahbeth JR Greenwood NT
Girls 1600 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ritchey, Alex SO Mt. St. Mary 5:14.48
2 Mitchell, Victoria FR Bentonville 5:17.08
3 Salas, Jessica JR Springdale 5:31.64
4 Harrell, Lauren JR Rogers 5:33.26
5 Andrews, Katie FR Bentonville 5:44.79
6 Ezell, Ali SR Har-Ber 5:45.12
7 Hamer, Elika SR Mt. St. Mary 5:45.47
8 Edwards, Logan SR Van Buren 5:52.73
9 Smith, Braelyn JR Rogers 5:54.03
10 Gomez, Alondra SR FS Southside 5:58.59
-- Brown, Kelsey JR Heritage NT
-- Reed, Kayla JR Greenwood NT
-- Dickard, Megan SO Har-Ber NT
-- Larkan, Kristen JR Greenland NT
Girls 1600 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Platt, Elka SR Greenwood 6:12.44
2 Dryer, Kayle SO FS Southside 6:15.60
3 Marciano, Miraya SR Alma 6:17.96
4 Sparks, Auri FR Sallisaw 6:20.28
5 Scherrey, Mallory JR Van Buren 6:23.45
6 Brecht, Melanie SR Heritage 6:31.81
7 Wilson, Sarah JR Fayetteville 6:36.15
8 Randolph, Samantha SO Russellville 6:41.29
-- Lawrence, Savanah Southside B NT
-- Phan, Maddy Southside B NT
-- Bowman, Shelby FR Greenland NT
-- Smith, Shelby SO Russellville NT
-- Peach, Jenna JR Union Christian NT
-- Murphy, Bailie SO Cedarville NT
-- Flores, Divina SR FS Northside NT
-- Mills, Sara Caroline JR Fayetteville NT
-- Maust, Nicole FR Sallisaw NT
Girls 3200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Page, Carly JR Fayetteville 11:51.68
2 Salas, Jessica JR Springdale 12:14.72
3 Chitwood, Madi SO Van Buren 12:22.83
4 Ellis, Sheridan JR Har-Ber 12:31.24
5 Nunez-Garcia, Andrea SR Mt. St. Mary 12:34.51
6 Valente, Maria SR Van Buren 12:49.13
7 Espinoza, Sabrina SR FS Southside 13:01.97
8 Henry, Cierra FR Cedarville 13:08.81
9 Wheeler, Kylie JR Bentonville 13:12.02
10 Parish, Courtney SR Mansfield 13:18.99
-- Dickard, Wrylee FR Greenland NT
-- Caper, Caroline SO Fayetteville NT
-- Reed, Kayla JR Greenwood NT
-- Platt, Elka SR Greenwood NT
-- Lawrence, Savannah JR FS Southside NT
-- Flores, Divina SR FS Northside NT
-- Ezell, Ali SR Har-Ber NT
-- Bowman, Shelby FR Greenland NT
Girls 100m Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Stumbaugh, Payton SR Har-Ber 14.11
2 Morton, Logan SR Bentonville 15.04
3 Ray, Rachel JR Alma 16.08
4 Shores, Serena JR Van Buren 16.19
5 Harmon, Callie JR Greenwood 16.56
6 Rainwater, Jordan SR FS Southside 16.71
7 Arnold, Allie SO Cedarville 18.29
8 Sampson, Molly SR Mt. St. Mary 18.43
Girls 100m Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Beneux, Audra Southside B 16.98
2 Le, Vietnam JR FS Southside 17.27
3 Pyles, Kaylie SR Mansfield 17.52
4 Jones, Helena JR Rogers 17.57
5 Brya, Bailey SO Heritage 18.02
6 Chandler, Julia JR Springdale 19.65
7 Hey, Lauran SO Heritage 21.04
-- Potter, Genna SO Fayetteville NT
Girls 100m Hurdles Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Holmes, Makiah FR Mansfield 18.90
2 Olienyk, Jessica JR Van Buren 19.45
3 Watkins, Emily SO Rogers 20.43
4 Jamison, Brionna SO Springdale 21.48
-- Donnell, Jade SO Bentonville NT
-- Flake, Jayde JR Union Christian NT
Girls 300m Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Ray, Rachel JR Alma 47.11
2 Shores, Serena JR Van Buren 47.56
3 Harmon, Callie JR Greenwood 48.04
4 Sampson, Molly SR Mt. St. Mary 48.14
5 Gutzman, Taylor SO Bentonville 49.54
6 Brya, Bailey SO Heritage 50.24
7 Birkes, Jenna JR Har-Ber 50.38
-- Shepherd, Sabrina JR Bentonville NT
Girls 300m Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Le, Vietnam JR FS Southside 48.55
2 Scantling, Summer JR Mansfield 49.00
3 Beneux, Audra SO FS Southside 50.57
4 Olienyk, Jessica JR Van Buren 54.95
5 Holmes, Makiah FR Mansfield 55.42
6 Watkins, Emily SO Rogers 55.52
-- Hey, Lauran SO Heritage NT
-- Ivey, Sabra SO Rogers NT
Girls 300m Hurdles Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Arnold, Allie SO Cedarville 54.43
2 Hernandez, Malia JR Cedarville 56.21
3 Jamison, Brionna SO Springdale 57.34
4 Sisomphou, Madelina SO Springdale 59.06
Girls 4 x 100 Relay Section #1
============================================================
Team Time
============================================================
1 FS Northside 'A' 49.65
Feimster, Adjei, Hanna, Thomas, Freeman
2 FS Southside 'A' 50.21
Le, Grant, Parish, Meares
3 Greenwood 'A' 53.27
Ballard, Harmon, Yeager, Sanders, Looper
4 Rogers 'A' 53.45
Dorch, Campbell, Sandor, Bratton
5 Heritage 'A' 53.53
Scroggins, Von Gremp, Meija, Mendez
6 Har-Ber 'A' 53.80
Arnold, Birkes, Jansen, Marrin
7 Mansfield 'A' 54.07
Rogers, Robbins, Holmes, Pyles
8 Springdale 'A' 55.04
Lamaestra, Chandler, Calico, Campos, Garcia
Girls 4 x 100 Relay Section #2
============================================================
Team Time
============================================================
1 Sallisaw 'A' 54.70
Martinez, Evans, Chambers, Oberste
2 Greenland 'A' 55.22
Boone, Hause, Pulse, Bowman, Dickard, Crown
3 Van Buren 'A' 56.87
Norwood, Lewis, Westfall, Zuspann
Girls 4 x 400 Relay Section #1
============================================================
Team Time
============================================================
1 Har-Ber 'A' 4:06.84
Birkes, Stumbaugh, Arnold, Dillon
2 Bentonville 'A' 4:15.78
Polk, Moore, Pittman, Norvell
3 FS Southside 'A' 4:23.37
Rankins, Beneux, Stephens, Parish, Le, Gomez
4 Greenland 'A' 4:26.81
Crown, Bowman, Dickard, Lyons, Larkan, Pulse, Boone
5 Van Buren 'A' 4:29.73
Shores, Estes, Zuspann, Edwards
6 Heritage 'A' 4:30.14
Mendez, Meija, Van Wilpe, Lilze
7 Alma 'A' 4:30.23
Callaham, Kovarovic, Ray, Short
-- FS Northside 'A' NT
Hanna, Feimster, Walton, Adjei, Benjamin, Thomas
Girls 4 x 400 Relay Section #2
============================================================
Team Time
============================================================
1 Sallisaw 'A' 4:40.06
Oberste, Martinez, Chambers, Sparks
2 Greenwood 'A' 4:43.73
Ballard, Hermann, Yeager, Looper, Vanscoy, Reed
3 Mansfield 'A' 4:47.54
Holmes, Walker, Scantling, Jones
4 Springdale 'A' 4:49.01
Araujo-Martinez, Machado, Jamison, Naranjo, Garcia
5 Russellville 'A' 4:54.79
Golden, Gray, McDaniel, Smith
Girls 4 x 800 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 Bentonville 'A' 9:58.86
Flinn, Hedstrom, Hedstrom, Kotoucek, Solis
2 Har-Ber 'A' 10:32.26
Bradley, Collier, Dickard, Ellis
3 Van Buren 'A' 10:32.45
Valente, Chitwood, Edwards, Connor
4 Rogers 'A' 10:34.60
Maass, Harrell, Cichy, Smith
5 Greenland 'A' 10:41.79
Bowman, Crown, Dickard, Larkan, Lyons, Pulse
6 Springdale 'A' 10:53.73
Vasquez, Araujo-Martinez, Naranjo, Salas
7 Heritage 'A' 10:59.66
Lilze, Brown, Beeson, Powell
8 Cedarville 'A' 11:13.32
Wise, Murphy, Hernandez, Henry
Girls High Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Rankins, Hannah SR FS Southside 5-4
2 Jones, Drew SR FS Southside 5-4
3 Teague, Brooke JR Bentonville 4-10
4 Sandor, Morgan JR Rogers 4-10
5 Jones, Eden FR Mansfield 4-10
6 Hanna, Madeline SR FS Northside 4-6
7 Walton, Alexis JR FS Northside 4-6
8 Gadberry, Tia SO Dardanelle 4-6
9 Campbell, Leigh Leigh SR Rogers 4-6
10 Hermann, Lene JR Greenwood 4-6
-- Sparks, Amanda JR Har-Ber NH
-- Birkes, Jenna JR Har-Ber NH
-- Murphy, Bailie SO Cedarville NH
-- Van Wilpe, Courtney SO Heritage NH
-- Exner, Julianne JR Bentonville NH
-- Potter, Genna SO Fayetteville NH
-- Hey, Lauran SO Heritage NH
-- Beneux, Audra Southside B NH
Girls Pole Vault
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 McCorkle, Bailee FR Greenwood 11-6
2 Neal, Isabel FR Bentonville 10-6
3 Hathcoate, Taylor SO Russellville 10-6
4 Barnes, Tori JR Russellville 10-6
5 Donnell, Jade SO Bentonville 10-0
6 Scroggins, Maggie JR Heritage 9-6
7 Golden, Victoria SR Rogers 9-0
8 Steiner, Grace JR Fayetteville 9-0
9 Holmes, Mackenzie JR Mansfield 8-6
10 Hanna, Madeline SR FS Northside 8-6
11 Willson, Kynnedy JR Har-Ber 8-0
12 Morrison, Cadi SR Alma 7-6
13 Bissell, Rowan JR FS Southside 7-6
14 Parish, Courtney SR Mansfield 7-6
15 Robbins, Kandy SO Alma 7-0
16 Nguyen, Tammy JR FS Southside 7-0
-- Sugg, Grace FR Har-Ber NH
-- Potter, Genna SO Fayetteville NH
-- Hubbs, Demi SR Rogers NH
-- Stellwagen, Dara JR Heritage NH
Girls Long Jump Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Morton, Logan SR Bentonville 18-5
2 Grant, Aaliyah SR FS Southside 17-4
3 Dixon, McKenzie JR Bentonville 17-2
4 Yeager, Laurel JR Greenwood 16-11.75
5 Rainwater, Jordan SR FS Southside 16-5
6 Estes, Emily SO Van Buren 16-2
7 Parish, Niki Southside B 15-10
-- Stumbaugh, Payton SR Har-Ber ND
Girls Long Jump Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Swinney, Makaela SO Union Christian 16-9.5
2 Moreland, Carli SO Fayetteville 16-8.75
3 Meares, Lani Southside B 16-5
4 Ellingburg, Leann JR Mansfield 16-3.5
5 Walton, Breahna JR FS Northside 15-6.75
6 Flake, Jayde JR Union Christian 15-4.75
7 Arnold, Allie SO Cedarville 15-0.75
8 Pyles, Kaylie SR Mansfield 14-11.5
Girls Long Jump Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Olienyk, Jessica JR Van Buren 16-3.5
2 White, Deneka SR Fayetteville 15-4
3 Meija, Jennifer SO Heritage 15-0
4 Bratton, Jessica SO Rogers 14-11.75
5 Chambers, Skyblue JR Sallisaw 14-10
6 Short, Taylor JR Alma 14-10
7 Chandler, Julia JR Springdale 14-0
-- Adjei, Melda SO FS Northside ND
Girls Long Jump Flight #4
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Von Gremp, Faith SO Heritage 15-2
2 Marrin, Abby SR Har-Ber 13-10
3 Batz, Jessica SO Rogers 13-1
-- Martinez, Kalyn JR Sallisaw ND
-- Hernandez, Malia JR Cedarville ND
-- Gray, Shelby JR Russellville ND
-- Gadberry, Tia SO Dardanelle ND
-- Benjamine, Vandeneshia Northside B ND
Girls Triple Jump Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Grant, Aaliyah SR FS Southside 36-6
2 Yeager, Laurel JR Greenwood 35-6.75
3 Dixon, McKenzie JR Bentonville 35-5
4 Rainwater, Jordan SR FS Southside 34-9
5 Exner, Julianne JR Bentonville 33-7.25
6 Parish, Niki Southside B 32-10.5
7 Calico, Caley SO Springdale 32-8
-- Flake, Jayde JR Union Christian ND
Girls Triple Jump Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Marrin, Abby SR Har-Ber 31-9.5
2 Olienyk, Jessica JR Van Buren 31-4.5
3 Arnold, Allie SO Cedarville 30-3
4 Short, Taylor JR Alma 30-1.5
5 Lamaestra, Lauren JR Springdale 29-10.5
6 Brya, Bailey SO Heritage 29-1
-- Walton, Breahna JR FS Northside ND
Girls Triple Jump Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Moreland, Carli SO Fayetteville 31-7.25
2 Carson, Bailey Mansfield 28-8
3 Gray, Shelby JR Russellville 27-6
-- Wise, Patience FR Cedarville ND
Girls Shot Put Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Santillana, Maria SR Van Buren 38-4.5
2 Montgomery, Marleeya SR Har-Ber 34-5.5
3 Davis, Deja SR Springdale 33-11
4 Johnston, Morganne JR Bentonville 32-11
5 Goodsell, Ryann SO Springdale 32-8
6 Mitchell, Leeann JR Bentonville 32-3
7 Gossett, Bailey JR Van Buren 32-1
8 Squires, Cassidy JR Har-Ber 30-1
Girls Shot Put Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Rollinson, Kimberly JR FS Northside 28-7
2 Osman, Allie JR Alma 28-6
3 Powell, Jordan FR Caddo Hills 27-5
-- Whitehead, Hannah SR Rogers ND
-- Pisciotta, Sierra SR Rogers ND
-- Walden, Bailey FR Sallisaw ND
-- Worsley, Erin SO Union Christian ND
-- Poole, Jaden SO Union Christian ND
Girls Shot Put Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Johnson, Sierra Northside B 29-8.5
2 Myers, Vanessa JR FS Northside 29-6
3 Poole, Jamekia Northside B 27-2
4 Walton, Breahna Northside B 26-5
-- Okroafor, Chioma SO Fayetteville ND
-- Wright, Paige FR Greenland ND
Girls Shot Put Flight #4
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Banks, Shawn Northside B 26-5
-- Cole, Amanda SO Cedarville ND
-- Ruiz, Devin FR Cedarville ND
Girls Discus Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Goodsell, Ryann SO Springdale 124-0
2 Montgomery, Marleeya SR Har-Ber 100-9
3 Sysavanh, Tylee SO Springdale 96-5
4 Lipham, Shyla SO Waldron 96-1
5 Santillana, Maria SR Van Buren 89-10
6 Johnston, Morganne JR Bentonville 81-5
-- Wright, Paige FR Greenland ND
-- Stumbaugh, Payton SR Har-Ber ND
Girls Discus Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Mitchell, Leeann JR Bentonville 92-4
2 Gossett, Bailey JR Van Buren 89-2
3 Rollinson, Kimberly JR FS Northside 87-9
4 Northington, Briana SO FS Southside 81-2
-- Sallee, Jessica JR Rogers ND
-- Jalaliddin, Brittani JR FS Southside ND
-- Banks, Shawn JR FS Northside ND
-- Osman, Allie JR Alma ND
Boys 100 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Thomas, Keondre SO FS Northside 10.83
2 Saucier, Joey JR Heritage 10.86
3 Louden, Anthony SR North Little Rock 10.91
4 Alexander, Kavin SR North Little Rock 10.96
5 Workman, Brandon SR Rogers 11.20
6 Mahone, Tyrone SO Bentonville 11.23
7 Capehart, Tanner SR Sallisaw 11.41
8 Pittman, Kendall JR Cedarville 11.51
Boys 100 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Campbell, Juwan JR FS Southside 11.15
2 Spickes, Daniel SR Heritage 11.27
3 Childs, Willie SR FS Southside 11.29
4 Burton, Zach JR Springdale 11.30
5 Collier, Kary SO Bentonville 11.37
6 Jordan, Terrell JR FS Northside 11.41
7 Moore, Max Southside B 11.87
8 Witt, Parker JR Dardanelle 11.94
Boys 100 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Sigears, Colby SO Fayetteville 11.38
2 Wright, Cannon SR Har-Ber 11.40
3 Tucker, T.J. JR Dardanelle 11.58
4 Sparks, Zane JR Sallisaw 11.61
5 Phatthong, Rex Northside B 11.66
6 Martin, Caden SO Greenwood 11.88
7 Gonyea, Jordan SO LR Catholic 12.00
-- Grigsby, Bryan JR Rogers NT
Boys 100 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Grandstaff, Tanner Southside B 11.46
2 Battles, Colton JR Alma 11.81
3 Rosales-Lovo, Maiko SO Van Buren 12.03
4 Lamar, Brandon Northside B 12.13
5 Guillen, Dominic SO Van Buren 12.15
6 Carlson, Ryan JR Alma 12.18
7 Nguyegen, Tamar Northside B 12.61
8 Souvandy, Tyler Northside B 13.18
Boys 100 Meter Section #5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Wade, Kennedy SO Fayetteville 11.51
2 Wentz, Matthew SO Har-Ber 11.98
3 Rhodes, Hayes SO Greenland 11.99
4 Hoskins, Robby JR Springdale 12.01
5 Strickland, Antonious JR Russellville 12.46
6 Turner, Tyler SO Cedarville 12.56
7 Brock, Chandler SO Russellville 12.74
-- Nguyen, Grandy Southside B NT
Boys 200 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Alexander, Kavin SR North Little Rock 21.99
2 Oren, Skyler JR Sallisaw 22.01
3 Thomas, Keondre SO FS Northside 22.11
4 Louden, Anthony SR North Little Rock 22.27
5 Mathew, Sain-Thomas SR Har-Ber 22.31
6 Mahone, Tyrone SO Bentonville 22.66
7 Featherston, Aaron JR Har-Ber 22.87
8 Kershner, Chris SO Dardanelle 23.16
Boys 200 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Saucier, Joey JR Heritage 22.27
2 Ramirez, Jose SR Bentonville 22.90
3 Jordan, Terrell JR FS Northside 23.00
4 Burton, Zach JR Springdale 23.25
5 Pittman, Kendall JR Cedarville 23.70
6 Brigance, Landon SO Alma 23.94
7 Sparks, Zane JR Sallisaw 24.05
8 Witt, Parker JR Dardanelle 24.09
Boys 200 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Childs, Willie SR FS Southside 23.29
2 Grandstaff, Tanner Southside B 23.84
3 Vandlandingham, Chandler SO Fayetteville 23.89
4 Martin, Caden SO Greenwood 24.42
5 Phatthong, Rex Northside B 24.62
6 Nguyegen, Tamar Northside B 25.69
-- Moore, Max SO FS Southside NT
-- Chitwood, Davin Northside B NT
Boys 200 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Talinferro, Miles JR Fayetteville 23.41
2 Hernandez, Abraham JR Cedarville 24.07
3 Battles, Colton JR Alma 24.24
4 Rosales-Lovo, Maiko SO Van Buren 24.61
5 Russell, Peyton SR Heritage 24.71
6 Strickland, Antonious JR Russellville 25.46
-- Lee, Sidney Northside B NT
-- Souvandy, Tyler Northside B NT
Boys 200 Meter Section #5
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rhodes, Hayes SO Greenland 24.35
2 Brock, Chandler SO Russellville 25.86
3 Shippey, Kyle SR Van Buren 26.48
4 Nguyen, Phong Northside B 26.98
-- Stanhope, Bradley JR Springdale NT
Boys 400 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mathew, Sain-Thomas SR Har-Ber 48.22
2 Campos, Jose SR Rogers 50.56
3 Powell, Peyton JR Har-Ber 50.99
4 Rodriguez, Sinue SR Sallisaw 51.04
5 Foster, Logan SR Gravette 52.53
6 Spring, Tariq SR North Little Rock 53.09
7 Talinferro, Miles JR Fayetteville 55.38
-- Baker, Chris SR North Little Rock NT
Boys 400 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Fairchild, Tanner JR FS Southside 52.40
2 Curry, Austin JR Greenwood 52.60
3 Watson, Tom JR Bentonville 53.13
4 Bradley, Malcolm SR Fayetteville 53.33
5 Aguirre, Javier SR Heritage 53.42
6 Rodriguez, Alexis JR FS Northside 53.67
7 Dennis, Gus SR Greenland 54.52
8 Evans, Cole JR Rogers 57.01
Boys 400 Meter Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kennedy, Tazzel JR FS Southside 54.15
2 Mortimeyer, Spencer SO Heritage 55.85
3 Hayes, Aaron JR FS Northside 56.15
4 Stanhope, Bradley JR Springdale 56.35
5 Carlson, Ryan JR Alma 56.57
6 Hogg, Anthony SR Dardanelle 57.00
-- Guadarama, Enrique SR Springdale NT
-- Ellison, Phillip SO Dardanelle NT
Boys 400 Meter Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Gutierrez, Fernando Southside B 56.08
2 Swinney, Makell JR Union Christian 56.53
3 Shelton, Dylan SR Cedarville 57.24
4 Phan, Shawn Southside B 1:00.41
5 Shippey, Kyle SR Van Buren 1:00.80
6 Campos, Kevin SO Greenland 1:01.12
-- King, Damian SO Cedarville NT
Boys 800 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Tully, Matt SR LR Catholic 1:59.50
2 Bryant, Taylor JR Rogers 1:59.70
3 Camp, Cameron JR Har-Ber 2:00.70
4 Jensen, Tyler JR Van Buren 2:01.87
5 Jones, Kaleb JR North Little Rock 2:01.95
6 Henry, Andrew JR Fayetteville 2:02.22
7 Salazar, Austin JR Rogers 2:03.80
8 Speaks, Kolten SR FS Southside 2:04.02
-- Wolfe, Mason JR Heritage NT
-- Shirley, Joey SR Russellville NT
-- Antony, Noah JR Har-Ber NT
-- Brockinton, Jeremy SR North Little Rock NT
-- Henson, Clarke JR Van Buren NT
-- Montgomery, Zach SO FS Northside NT
-- Garcia, Jordy SO Springdale NT
-- Anderson, Seth JR Springdale NT
Boys 800 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Smith, Chase JR Bentonville 2:06.77
2 Reyes, William SR Heritage 2:08.88
3 Foree, Alex JR FS Southside 2:10.08
4 Hedstrom, Brooks JR Bentonville 2:12.20
5 Ramsey, Tristan JR Alma 2:12.36
6 Hurd, Kaid SO Fayetteville 2:12.90
7 Steen, Austin SR Dardanelle 2:14.27
8 Dennis, Paycen FR Greenland 2:14.62
-- Neman, Brandon Northside B NT
-- Cope, Kirby Northside B NT
-- Pineau, Jared SR Alma NT
-- Powell, Jerod JR Greenwood NT
-- Hatcher, Corey JR Dardanelle NT
-- Young, Noah SO Greenland NT
-- Lesser, Austin SO Russellville NT
-- Hernandez, Andrew FR Cedarville NT
-- Lawson, Aaron FR Cedarville NT
-- Cruz, Rafael JR FS Northside NT
-- Sanders, Shecotah SO Sallisaw NT
Boys 1600 Meter Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Kruse, Joshua JR Bentonville 4:33.06
2 Black, Zack SO Sallisaw 4:33.46
3 Galindo, Jesus SR Springdale 4:33.64
4 Murray, Woodrow SR Heritage 4:33.69
5 Forte, Matt SO LR Catholic 4:37.40
6 Pilkington, Jordan SO Fayetteville 4:37.41
7 Rhodes, Mason SR Russellville 4:38.88
8 Ley, Nathan SO Bentonville 4:39.88
9 Allison, Jake SR LR Catholic 4:41.75
-- Vasquez, Christian JR Alma NT
-- Johnson, Jared JR Russellville NT
-- Uzelac, Josh JR Har-Ber NT
-- Skelton, Tucker JR Har-Ber NT
-- Dodd, Evan SO FS Southside NT
-- Mankin, Jake JR Rogers NT
-- Garcia, Jesse SO Rogers NT
Boys 1600 Meter Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Farrar, Jason SO FS Northside 4:56.58
2 Alvarez, Braden FR Greenland 4:56.77
3 Bittinger, Austin JR Fayetteville 4:57.89
4 Castelano, Jose FR Dardanelle 4:59.10
5 Martinez, David SO Heritage 4:59.97
6 Ralston, Kaden SR Springdale 5:03.11
7 Powell, Jerod JR Greenwood 5:11.25
8 Rhea, Jeremy SR Cedarville 5:13.38
-- Neal, Matt SO Van Buren NT
-- Lee, Brandon SO Van Buren NT
-- Pina, Audel SO Alma NT
-- Drennan, Daks SO Greenwood NT
-- Brown, John FR Dardanelle NT
-- Young, Noah SO Greenland NT
-- Clark, Josh SO North Little Rock NT
-- Ervin, Julian SO North Little Rock NT
-- Beck, Tristan JR Cedarville NT
-- McLaughlin , Moses SO FS Northside NT
-- Clark, Kaleb SO Sallisaw NT
Boys 3200 Meter
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Graziani, Ryan SO Bentonville 9:58.96
2 Pilkington, Collin SO Fayetteville 10:02.15
3 Galindo, Jesus SR Springdale 10:03.05
4 Hill, Cameron JR Bentonville 10:26.76
5 Johnson, Jack JR Heritage 10:31.98
6 Pace, Liam JR Russellville 10:39.20
7 Davis, Tyler JR Fayetteville 10:42.74
8 Casey, Sammy SO Har-Ber 11:00.73
9 Aguilar, Noel SO Springdale 11:08.12
-- Ward, Luke Northside B NT
-- Ayers, Carson SR North Little Rock NT
-- Wood, Peyton JR Har-Ber NT
-- Dickard, Wythe JR Greenland NT
-- Campos, Kevin SO Greenland NT
-- Brown, John FR Dardanelle NT
-- Castelano, Jose FR Dardanelle NT
-- Pina, Agustin SO Alma NT
-- White, Christian SO Alma NT
-- Cotton, Josh SR North Little Rock NT
-- Bradford, Clark SR Cedarville NT
-- Lawson, Aaron FR Cedarville NT
-- McLaughlin , Moses SO FS Northside NT
-- Farrar, Jason SO FS Northside NT
Boys 110m Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Turner, Jarek SR FS Northside 15.08
2 Lyons, Ed'Zemien SR North Little Rock 15.15
3 Rowland, Tres SR Alma 15.43
4 Patrick, Jordan SR Bentonville 15.73
5 Benge, Layne JR Sallisaw 16.15
6 Newman, Tyler SO Alma 16.78
7 Hopper, Nathan SO Ozark 18.75
8 O'Connor, Thor JR Bentonville 23.26
Boys 110m Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Pittman, Kendall JR Cedarville 16.36
2 Smith, Clayton SR North Little Rock 16.43
3 Roller, Tony SO Rogers 16.44
4 Schmidt, Gavin SO Springdale 16.53
5 Cole, Tim JR Heritage 16.64
6 Featherston, Aaron JR Har-Ber 16.94
7 Dugan, Micheal JR Dardanelle 17.36
8 Gross, Josh JR Rogers 21.28
Boys 110m Hurdles Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Mathew, Sain-Thomas SR Har-Ber 16.39
2 Beaulieu, Gardner JR Fayetteville 17.35
3 Delossantos, Bryant SO Heritage 17.81
4 Hooks, Siam SO Russellville 17.91
5 Hinton, Deon SO Springdale 18.41
6 Marquez, Cesar JR Fayetteville 18.43
7 Hatcher, Corey JR Dardanelle 19.76
Boys 300m Hurdles Section #1
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Rowland, Tres SR Alma 39.79
2 Cole, Tim JR Heritage 40.81
3 Benge, Layne JR Sallisaw 41.13
4 Pearson, Paul SR Bentonville 41.21
5 Turner, Jarek SR FS Northside 41.76
6 Featherston, Aaron JR Har-Ber 41.89
7 Dugan, Micheal JR Dardanelle 42.26
8 Shaw, Brandon SO Heritage 43.10
Boys 300m Hurdles Section #2
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Lyons, Ed'Zemien SR North Little Rock 41.76
2 Wentz, Matthew SO Har-Ber 42.41
3 Branch, Robert SO Bentonville 43.08
4 Schmidt, Gavin SO Springdale 43.33
5 Burkhart, Hunter SO Alma 43.98
6 Babb, Steven JR North Little Rock 44.49
7 Case, Cameron JR Fayetteville 44.88
8 Marquez, Cesar JR Fayetteville 45.43
Boys 300m Hurdles Section #3
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Roller, Tony SO Rogers 44.20
2 Hooks, Siam SO Russellville 45.60
3 Tucker, T.J. JR Dardanelle 49.34
-- Smith, Sterling SO Rogers NT
-- Hoskins, Robby JR Springdale NT
-- Pittman, Kendall JR Cedarville NT
Boys 300m Hurdles Section #4
======================================================================
Athlete Yr Team Time
======================================================================
1 Walter, Gunner JR Greenwood 45.57
2 Hutson, William JR FS Southside 50.24
3 Rhea, Jeremy SR Cedarville 50.36
Boys 4 x 100 Relay Section #1
============================================================
Team Time
============================================================
1 Bentonville 'A' 42.42
Little, Mahone, Collier, Payton
2 North Little Rock 'A' 42.52
Holmes, Alexander, Louden, Lindsey, Tidwell, Anderson
3 Heritage 'A' 42.61
Spickes, Saucier, Shaw, Rodriguez
4 Rogers 'A' 42.94
Workman, Grigsby, Evans, Campos
5 FS Northside 'A' 43.84
Jordan, Thomas, Rodriguez, Turner, Jones
6 Fayetteville 'A' 43.89
Sigears, Wade, Vandlandingham, Talinferro
7 Springdale 'A' 44.26
Davis, Hoskins, Schmidt, Burton, Hinton
8 Har-Ber 'A' 44.93
Wentz, Hines, Jones, Wright, Pianalto
Boys 4 x 100 Relay Section #2
============================================================
Team Time
============================================================
1 Sallisaw 'A' 44.08
Laquement, Oren, Thomas, Capehart
2 FS Southside 'A' 44.12
Moore, Campbell, Childs, Grandstaff
3 Alma 'A' 45.60
Brigance, Burkhart, Carlson, Newman, Friddle, Battles
4 Dardanelle 'A' 45.90
Tucker, Kershner, Dunn, Witt
-- Greenwood 'A' NT
Hughes, Martin, Smith, Sikes, Curry
-- Northside B 'B' NT
Boys 4 x 100 Relay Section #3
============================================================
Team Time
============================================================
1 Van Buren 'A' 46.84
Guillen, Killough, Pester, Rosales-Lovo
2 Cedarville 'A' 50.63
Soehlman, Turner, Rhea, Hernandez
-- Greenland 'A' NT
Dennis, Dennis, Rhodes, Self
Boys 4 x 400 Relay Section #1
============================================================
Team Time
============================================================
1 Har-Ber 'A' 3:23.76
Featherston, Powell, Hines, Camp, Mathew, Antony
2 North Little Rock 'A' 3:25.66
Jones, Lindsey, Alexander, Louden, Brockinton, Lyons, Wallace, Spring
3 Bentonville 'A' 3:31.13
Pearson, Watson, Ramirez, Contreras
4 Sallisaw 'A' 3:35.84
Rodriguez, Benge, Laquement, Black
5 Alma 'A' 3:39.36
Rowland, Burkhart, Friddle, Carlson, Vasquez
6 Van Buren 'A' 3:44.30
Jensen, Killough, Henson, Barton
7 Greenwood 'A' 3:45.93
Curry, Martin, Moore, Walter, Powell, Sikes
-- Fayetteville 'A' NT
Talinferro, Wade, Bradley, Vandlandingham
Boys 4 x 400 Relay Section #2
============================================================
Team Time
============================================================
1 FS Northside 'A' 3:37.28
Jordan, Turner, Phattong, Chitwood, Rodriguez, Hayes
2 Dardanelle 'A' 3:37.63
Ellison, Kershner, Steen, Witt
3 Heritage 'A' 3:39.26
Aguirre, Mortimeyer, Rodriguez, Cole
4 Greenland 'A' 3:42.08
Alvarez, Dennis, Dennis, Rhodes, Young
5 Russellville 'A' 3:45.35
Hooks, Shirley, Rhodes, Strickland
6 Springdale 'A' 3:47.30
Anderson, Stanhope, Guadarama, Garcia, Irvin
-- FS Southside 'A' NT
Fairchild, Kennedy, Speaks, Childs, Moore
-- Cedarville 'A' NT
King, Shelton, Hernandez, Hernandez
Boys 4 x 800 Relay
============================================================
Team Time
============================================================
1 LR Catholic 'A' 8:04.95
Taylor, Lodge, Propes, Taylor
2 Rogers 'A' 8:10.38
Liddell, Sims, Smith, Bryant
3 Har-Ber 'A' 8:11.03
Uzelac, Wood, Antony, Camp, Skelton
4 Bentonville 'A' 8:11.05
Graziani, Contreras, Smithpeters, Kotoucek
5 Heritage 'A' 8:24.45
Murray, Reyes, Steiner, Wolfe
6 Sallisaw 'A' 8:30.67
Rodriguez, Simonds, Black, Sanders
7 Fayetteville 'A' 8:37.73
Shreve, Henry, Pilkington, Pilkington
8 North Little Rock 'A' 8:42.82
Brockinton, Spring, Babb, Jones, Clark, Ervin
9 Springdale 'A' 8:44.28
Anderson, Solis, Blancas, Garcia, Reyes
10 Russellville 'A' 8:49.12
Shirley, Jacobson, Lesser, Rhodes
11 FS Southside 'A' 8:50.26
Speaks, Dodd, Rickard, Foree
12 Cedarville 'A' 9:08.18
Shelton, King, Beck, Hernandez
13 Alma 'A' 9:08.49
White, Vasquez, Ramsey, Pineau, Pina
14 Greenland 'A' 9:21.71
Alvarez, Dennis, Dennis, Young, Dickard, Rhodes
-- Southside B 'B' NT
-- Dardanelle 'A' NT
Ellison, Rhinehart, Steen, Castelano
Boys High Jump
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Hogue, Landon JR Alma 6-4
2 Richardson, Jace SR FS Northside 6-2
3 Mays, Darrian SO FS Northside 6-2
4 Lyons, Ed'Zemien SR North Little Rock 6-0
5 Patrick, Jordan SR Bentonville 6-0
6 Pierce, Terence SR Gravette 6-0
7 Raines, Nate SO Heritage 5-10
8 Inge, Lane JR Alma 5-10
9 Jones, Baker SR FS Southside 5-10
10 Pittman, Kendall JR Cedarville 5-10
11 Morris, Tyson SO Fayetteville 5-8
12 Pester, R.J. SO Van Buren 5-8
13 Grigsby, Bryan JR Rogers 5-8
14 Davis, Cole JR Van Buren 5-8
15 Rill, Kyle SR Springdale 5-8
16 Pianalto, Kyle SR Har-Ber 5-6
17 Case, Cameron JR Fayetteville 5-6
18 Strange, John SR Har-Ber 5-6
-- Wotzak, Leo SR Bentonville NH
-- Steiner, Alex SR Heritage NH
-- Tedford, Will JR Greenwood NH
-- Hopper, Nathan SO Ozark NH
-- Mayo, Brayden SR Springdale NH
-- Spring, Tariq SR North Little Rock NH
-- Foree, Alex JR FS Southside NH
-- Hernandez, Abraham JR Cedarville NH
-- Gross, Josh JR Rogers NH
Boys Pole Vault
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Spickes, Daniel SR Heritage 15-6
2 McBride, Dillon SO Union Christian 14-0
3 Haraway, Sam SR FS Southside 13-6
4 Smith, Clayton SR North Little Rock 13-6
5 Mclaughlin, Phillip SR FS Southside 13-6
6 Trotter, Brandon SR Ozark 13-0
7 Wotzak, Leo SR Bentonville 13-0
8 Nolte, Kyle Southside B 12-6
9 Hoffman, Dalton SO Bentonville 12-0
10 Mlakar, Tyler JR Alma 12-0
11 Rowlett, Chase SR Russellville 11-6
12 Wallace, James SR North Little Rock 11-6
13 Little, Braden SO Fayetteville 11-6
-- Guillen, Dominic SO Van Buren NH
-- Ellison, Phillip SO Dardanelle NH
-- Rhinehart, Chris JR Dardanelle NH
-- Phillips, Daniel SR Russellville NH
-- Waller, Grant SR Fayetteville NH
-- McWhorter, Zach FR Har-Ber NH
-- Kendrick , Nick SO Har-Ber NH
-- Delossantos, Bryant SO Heritage NH
Boys Long Jump Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Oren, Skyler JR Sallisaw 23-1
2 Little, Dylan JR Bentonville 21-7.5
3 Collier, Kary SO Bentonville 20-11.5
4 Wade, Kennedy SO Fayetteville 20-9.75
5 Marrs, Jake JR Alma 20-6
6 Anderson, Victor SO North Little Rock 19-10.5
7 Strickland, Antonious JR Russellville 19-9.5
-- Pianalto, Kyle SR Har-Ber ND
Boys Long Jump Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Jones, Baker SR FS Southside 21-9.75
2 Shaw, Brandon SO Heritage 20-8
3 Schmidt, Gavin SO Springdale 20-1
4 Burton, Zach JR Springdale 20-0.5
5 Phattong, Rex SR FS Northside 19-5.5
-- Henderson, Austin SO Har-Ber ND
-- Tucker, T.J. JR Dardanelle ND
-- Kershner, Chris SO Dardanelle ND
Boys Long Jump Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Grigsby, Bryan JR Rogers 20-7
2 Cooper, Caleb SO Fayetteville 20-2
3 Friddle, Heath SO Alma 19-9.5
4 Lee, Sydney JR FS Northside 19-6
5 Gates, Brandon SR Heritage 18-11
6 Rigsby, Caleb JR Rogers 18-10.5
-- Blankenship, Harris SO LR Catholic ND
-- Pester, R.J. SO Van Buren ND
Boys Long Jump Flight #4
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Walter, Gunner JR Greenwood 19-1
2 Spring, Tariq SR North Little Rock 18-1
-- King, Damian SO Cedarville ND
-- Hernandez, Andrew FR Cedarville ND
-- Gonyea, Jordan SO LR Catholic ND
-- Moore, Collin SR Greenwood ND
Boys Triple Jump Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Payton, Keson JR Bentonville 44-6
2 Patrick, Jordan SR Bentonville 44-4
3 Jones, Baker SR FS Southside 43-3
4 Cooper, Caleb SO Fayetteville 42-7
5 Henderson, Austin SO Har-Ber 41-5
6 Mayo, Brayden SR Springdale 40-5
7 Wheeler, Char'Von SO Fayetteville 39-10
8 Burton, Zach JR Springdale 39-9
Boys Triple Jump Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Strickland, Antonious JR Russellville 41-8
2 Anderson, Victor SO North Little Rock 41-7
3 Marrs, Jake JR Alma 41-5
4 Christian, Collin SO Heritage 41-1
5 Hernandez, Abraham JR Cedarville 39-1
-- Raines, Nate SO Heritage ND
-- Tucker, T.J. JR Dardanelle ND
-- Kershner, Chris SO Dardanelle ND
Boys Triple Jump Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Lee, Sydney JR FS Northside 39-1
2 Pester, R.J. SO Van Buren 38-1
-- Rigsby, Caleb JR Rogers ND
-- Speaks, Kolten SR FS Southside ND
-- Blankenship, Harris SO LR Catholic ND
-- Johnson, Jake FR Union Christian ND
-- Walter, Gunner JR Greenwood ND
-- Villines, Shawn SO Alma ND
Boys Triple Jump Flight #4
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Mathew, Sain-Thomas SR Har-Ber 39-3
-- Bradford, Clark SR Cedarville ND
-- Clark, Josh SO North Little Rock ND
Boys Shot Put Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Young, Blake SO Fayetteville 52-3
2 Rogers, Jeffrey SR LR Catholic 49-6.5
3 Frazier, Josh SR Har-Ber 46-8
4 Turner, Drew SO Russellville 45-1
5 Tidwell, Deion SR North Little Rock 44-9
6 Deen, Haydon SR LR Catholic 42-10
7 Savathongxay, Richie SR FS Southside 42-7.5
-- Young, Preston SR Rogers ND
Boys Shot Put Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Gates, Brandon SR Heritage 44-9.5
2 Langdon, Brooks SR Alma 44-4.5
3 Jones, Jack SR Springdale 43-8
4 Nicholson, Chandler JR Alma 41-11
5 Martinez, Manuel SO Springdale 41-3.5
6 Procter, Zarian JR Sallisaw 39-8
7 Gilmore, Prince SO FS Northside 39-8
8 Parker, Curtis SR North Little Rock 38-11.5
Boys Shot Put Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Domineack, Xavier JR Bentonville 41-3
2 Washington, Kylin JR FS Northside 41-0
3 Spickes, Jeremy SR Heritage 40-0
-- Parker, Wade SR FS Southside ND
-- Hall, Jake SR Har-Ber ND
-- Tomlin, Hunter SR Dardanelle ND
-- Hicks, Caleb SO Dardanelle ND
-- Pullen, Brian SO Greenwood ND
Boys Discus Flight #1
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Nicholson, Michael SR Alma 148-5
2 Rogers, Jeffrey SR LR Catholic 136-2
3 Tidwell, Deion SR North Little Rock 132-0
4 Gates, Brandon SR Heritage 131-4
5 Young, Blake SO Fayetteville 128-9
6 Procter, Zarian JR Sallisaw 125-3
7 Hall, Jake SR Har-Ber 119-6
-- Johnson, Ashton SO Heritage ND
Boys Discus Flight #2
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Rhea, Cruz SO Cedarville 120-4
2 Merrimen, Andre SR North Little Rock 116-8
3 Burden, Brent JR Alma 115-4
4 Young, Preston SR Rogers 115-3
5 Jones, Jack SR Springdale 113-6
6 Walters, Caleb SR Van Buren 111-4
-- Turner, Drew SO Russellville ND
-- Tomlin, Hunter SR Dardanelle ND
Boys Discus Flight #3
======================================================================
Athlete Yr Team Mark
======================================================================
1 Keliiliki, Hekili JR Bentonville 110-6
-- Honeycutt, TJ SO Sallisaw ND
-- Pierce, Jordan SO FS Northside ND
-- Shelton, Dylan SR Cedarville ND
-- Williams, Brian SO LR Catholic ND
-- Pianalto, Kyle SR Har-Ber ND
-- Phommavongsa, James SO Russellville ND
-- Alvarez, Braden FR Greenland ND