Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Draven Smith Vilonia 11.27 2.5
2 Phillip Anderson Nettleton 11.27 2.5
3 Jordan Dilworth Fort Smith Northside 11.37 2.5
4 Davante Bausley Fort Smith Northside 11.40 2.5
5 Arthur Dale Jr. Forrest City 11.42 2.5
6 Nathan Young Nettleton 11.44 2.2
7 Seth HOWARD Greenbrier 11.56 2.7
8 Bradley Miller 12 Maumelle 11.72 2.2
9 Bonner Smith Bald Knob 11.73 2.5
10 Kodarius Akins Forrest City 11.76 2.2
11 Kristian Watson Central Arkansas Christia 11.76 2.2
12 Luke SMITH Greenbrier 11.78 2.2
13 Zeke Bell Vilonia 11.92 2.2
14 Javier Gonzalez Sheridan 11.93 2.8
15 Nate Frey Bigelow 11.95 2.5
16 Micah Williams Sylvan Hills 12.04 2.7
17 Myles GAITHER Sylvan Hills 12.11 2.2
18 Nick Harrell Bald Knob 12.11 2.7
19 Michael Morris Vilonia 12.18 2.7
20 Raylen Miller 12 Maumelle 12.35 2.2
21 Tyson WERTZ Vilonia 12.45 2.7
22 jackson gay Central Arkansas Christia 12.56 2.7
23 Johnathan Bailey Sheridan 12.69 2.8
24 Zac GREENE Mayflower Senior 12.69 2.8
25 Brandon Brech Guy-Perkins 12.72 2.8
26 Tucker Williams Bigelow 12.73 2.5
27 Brooks SPOON The Baptist Preparatory 12.78 2.7
28 Noah DRAPER Mayflower Senior 13.25 2.8
29 Austin Barnett Guy-Perkins 13.87 2.8
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Phillip Anderson Nettleton 23.24 1.6
2 Antonio McBroom Nettleton 23.43 1.6
3 Philip Yount Maumelle 23.82 1.6
4 Arthur Dale Jr. Forrest City 24.00 1.6
5 Bradley Miller 12 Maumelle 24.13 1.6
6 Luke Berry Vilonia 24.24 1.6
7 Luke SMITH Greenbrier 24.24 1.1
8 Kodarius Akins Forrest City 24.42 1.1
9 Elijah Tabut Fort Smith Northside 24.47 1.1
10 Stone Sheffield Harding Academy 24.54 0.9
11 Kristian Watson Central Arkansas Christia 24.74 1.1
12 Daron Robinson Fort Smith Northside 24.77 0.9
13 Colton Collins Bald Knob 24.87 0.8
14 Jarron KUYKENDALL Greenbrier 24.93 1.1
15 Jamir Shutes 11 Sylvan Hills 25.07 1.1
16 Braden Westby 12 Vilonia 25.16 1.1
17 Bonner Smith Bald Knob 25.19 1.1
18 Myles GAITHER Sylvan Hills 25.31 0.9
19 Thomas Hutchison 12 Vilonia 25.64 1.1
20 Johnathan Bailey Sheridan 26.12 0.8
21 Zac GREENE Mayflower Senior 28.51 0.8
22 Daniel Williams 11 Harding Academy 29.75 1.1
23 Josh FORRESTER Mayflower Senior 30.48 0.8
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Phillip Anderson Nettleton 51.76
2 Luke Berry Vilonia 51.77
3 Bradley Miller 12 Maumelle 52.72
4 Reese Hammontree Greenbrier 52.77
5 Logan Davis 12 Maumelle 53.23
6 Jalen Graham Nettleton 54.09
7 Draven Smith Vilonia 54.25
8 James Renshaw The Baptist Preparatory 54.34
9 Stone Sheffield Harding Academy 54.72
10 Byron Turner Forrest City 55.20
11 Nate Frey Bigelow 55.64
12 David Jones Vilonia 55.72
13 Johnny Henderson Sheridan 55.94
14 Seth Crews Central Arkansas Christia 56.48
15 Jaterrion Brown Forrest City 56.56
16 Braden Westby 12 Vilonia 56.84
17 Byce MOREHART Greenbrier 57.23
18 Tyson WERTZ Vilonia 57.36
19 Kissac Epperson Sylvan Hills 58.19
20 Kaleb Hubbard Sylvan Hills 58.57
21 Allen Harp Sheridan 58.76
22 Hunter THROCKMORTON Bald Knob 58.81
23 Samuel Games Central Arkansas Christia 1:00.14
24 Nick Harrell Bald Knob 1:00.45
25 Chris POULLARD Fort Smith Northside 1:01.67
26 Houston Cochren Mayflower Senior 1:01.92
27 Wiliam Shifflett Fort Smith Northside 1:02.51
28 Daniel Williams 11 Harding Academy 1:02.62
29 Cameron Mitchell Vilonia 1:03.71
30 Duane Boncheff Guy-Perkins 1:04.89
31 Chase BROCK Mayflower Senior 1:07.21
32 Chris SCHUCH Bigelow 1:25.07
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ethan Janski 12 Vilonia 2:03.59
2 Carter Reynolds 12 Maumelle 2:04.55
3 Nick Lewis Vilonia 2:06.58
4 Asher Hamlin 12 Maumelle 2:06.72
5 Landon HILL Vilonia 2:13.15
6 Tray Coleman Sylvan Hills 2:20.24
7 Kevin Seals Nettleton 2:22.51
8 Grayson Calloway Harding Academy 2:22.67
9 Jackson Hudkins 12 The Baptist Preparatory 2:23.31
10 Turner Hudson Mayflower Senior 2:23.37
11 Sawyer Neil 12 Fort Smith Northside 2:26.66
12 Tylon Johnson Forrest City 2:28.07
13 Colby Malone Guy-Perkins 2:30.17
14 Garrett Harr Harding Academy 2:30.65
15 Connor Chavis Fort Smith Northside 2:34.43
16 Karl Linden Greenbrier 2:34.74
17 Isaiah SALINAS Bald Knob 2:35.72
18 Dylan Brown Sheridan 2:37.31
19 Terrell ROGERS Nettleton 2:40.66
20 Harrison Elmore 11 Dover 2:40.83
21 London MCKINNEY Bigelow 2:44.03
22 Logan Lunsford Sheridan 2:46.97
23 Chase BROCK Mayflower Senior 2:50.61
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Douglas 12 Maumelle 4:35.67
2 Carter Reynolds 12 Maumelle 4:38.79
3 JD Otts 11 Vilonia 4:40.39
4 Kazdyn Chandler 11 Nettleton 4:42.36
5 Dominic Ward Greenbrier 4:43.38
6 Brady Pascoe 10 Conway Christian 4:50.84
7 Brody Johnson 12 Vilonia 4:54.34
8 Kent Luck 12 Vilonia 4:59.79
9 Joshua Masters 10 Sheridan 5:05.66
10 Braeden Hindley Fort Smith Northside 5:10.66
11 Deshaune Fowkles Sylvan Hills 5:20.06
12 Tray Coleman Sylvan Hills 5:24.21
13 Sawyer Eddins Fort Smith Northside 5:25.15
14 Grayson Calloway Harding Academy 5:25.78
15 Alex Vaughan Sheridan 5:26.27
16 Dewayne Moore Forrest City 5:33.01
17 Thomas DONAHO Vilonia 5:33.18
18 Joe Moore Mayflower Senior 5:34.64
19 Jeremiah Story Bigelow 5:43.39
20 Andrew EVANS The Baptist Preparatory 5:48.19
21 Chris YORK Vilonia 5:48.80
22 Joseph Swayze Mayflower Senior 5:55.97
23 Harrison Elmore 11 Dover 5:59.51
24 Garrett Harr Harding Academy 6:03.37
25 Clifton Bell Central Arkansas Christia 6:04.92
26 Billy Wolford Bald Knob 6:05.82
27 Justin WILLIAMS Bald Knob 6:06.82
28 Austin Barnett Guy-Perkins 6:30.97
29 Duane Boncheff Guy-Perkins 6:36.81
30 Joe OBAOYE Nettleton 6:50.31
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 JD Otts 11 Vilonia 10:04.35
2 Dylan Douglas 12 Maumelle 10:04.40
3 Kazdyn Chandler 11 Nettleton 10:11.02
4 Tate Whaley 12 Maumelle 10:26.12
5 Ian Kelly 12 Greenbrier 10:28.60
6 Kent Luck 12 Vilonia 10:57.05
7 Brody Johnson 12 Vilonia 11:00.37
8 Christian Wilkerson 12 Sheridan 11:27.34
9 Joshua Masters 10 Sheridan 11:28.17
10 Daniel Massa Vilonia 11:45.13
11 Skyler Bellew Mayflower Senior 11:45.31
12 Jeremiah Lowrance Vilonia 11:53.25
13 Asher Hammrick 11 Bald Knob 11:58.12
14 Thomas DONAHO Vilonia 12:22.77
15 Jeremiah Story Bigelow 12:29.39
16 William Johnson 11 Fort Smith Northside 12:38.22
17 Dewayne Moore Forrest City 12:39.46
18 Joe Moore Mayflower Senior 12:41.18
19 Billy Wolford Bald Knob 13:20.73
20 Martavius Page Forrest City 14:00.85
21 Luke Roberts 12 Fort Smith Northside 15:08.39
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tyler Moran Vilonia 15.42 3.4
2 Stephen Lane Jr. Forrest City 15.49 3.4
3 Kevin Lowe Maumelle 15.60 3.4
4 Ratell Rone Fort Smith Northside 15.97 3.4
5 Marion McFaddon Nettleton 15.98 3.4
6 Greg Washington Fort Smith Northside 16.35 3.4
7 Kavion Summerville 11 Forrest City 16.36 3.4
8 Tyler Kelley Vilonia 16.44 2.1
9 William GLASS Nettleton 17.13 2.1
10 Zeke Bell Vilonia 17.23 2.1
11 Eli Hayes Maumelle 17.36 3.4
12 Javier Gonzalez Sheridan 17.43 2.1
13 Khalil Muhammad Sylvan Hills 18.72 2.1
14 Harrison BLUE Greenbrier 19.33 2.1
15 Austen Krisell Greenbrier 19.38 2.1
16 Leo Rameriez Bald Knob 19.98 2.1
17 Brendan Roberts Bald Knob 20.31 2.1
18 Dakota COTTON Sheridan 20.81 2.1
19 Dawson BEAUDIN Guy-Perkins 23.02 2.1
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kevin Fulton Nettleton 41.37
2 Eli Hayes Maumelle 41.64
3 Stephen Lane Jr. Forrest City 42.33
4 Tyler Kelley Vilonia 42.67
5 Josh Williams Maumelle 43.20
6 Ratell Rone Fort Smith Northside 43.34
7 Zeke Bell Vilonia 43.56
8 Tyler Moran Vilonia 43.69
9 Javier Gonzalez Sheridan 44.77
10 Devon Alexander Nettleton 46.73
11 Kavion Summerville 11 Forrest City 46.75
12 Khalil Muhammad Sylvan Hills 47.37
13 Tyriq Adams Fort Smith Northside 47.40
14 Tucker Williams Bigelow 48.69
15 Austen Krisell Greenbrier 49.15
16 Brendan Roberts Bald Knob 49.70
17 Harrison BLUE Greenbrier 49.89
18 Dakota COTTON Sheridan 52.28
19 Ricardo Rangel Bigelow 52.32
20 Dawson BEAUDIN Guy-Perkins 54.29
21 Brandon Brech Guy-Perkins 54.85
22 Leo Rameriez Bald Knob 1:01.01
Cameron Mitchell Vilonia NT
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Nettleton 44.68
2 Fort Smith Northside 44.72
3 Vilonia 44.94
4 Greenbrier 46.16
5 Sylvan Hills 50.36
Guy-Perkins DQ
Bald Knob DNF
Maumelle DQ
Forrest City DQ
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Maumelle 3:32.48
2 Nettleton 3:35.76
3 Vilonia 3:37.03
4 Forrest City 3:40.63
5 Vilonia 3:45.40
6 Bald Knob 3:46.18
7 Greenbrier 3:49.07
8 Sylvan Hills 3:52.23
9 Fort Smith Northside 3:55.16
10 Sheridan 3:56.27
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Maumelle 8:29.21
2 Vilonia 8:29.97
3 Sheridan 9:21.49
4 Sylvan Hills 9:39.23
5 Forrest City 9:40.96
6 The Baptist Preparatory 9:44.73
7 Fort Smith Northside 9:48.91
8 Nettleton 10:00.37
9 Greenbrier 10:02.89
10 Mayflower Senior 10:07.00
11 Bald Knob 10:13.94
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alzerio Williams Forrest City 45-6.50
2 Phillip Freppon Bald Knob 44-7
3 Wyatt Milikin Vilonia 43-5
4 Ethan Gasaway Vilonia 39-10.5
5 Alex Ward Sheridan 39-8.50
6 Cleveland OVERTON Nettleton 39-3
7 William Mayo Sylvan Hills 38-0.50
8 Matthew Malott Vilonia 38-0
9 Colton Meredith Sheridan 37-11.5
10 Marion McFaddon Nettleton 37-10
11 Johnny Ussery Bigelow 37-8.50
12 James CLAYTON Fort Smith Northside 37-5
13 Brayden CAPPS Bald Knob 37-3
14 Cyeth ARENDALL Vilonia 37-2
15 Keaton CHAPMAN Harding Academy 37-0.50
16 Tristen Capel Mayflower Senior 35-1.50
17 Earvin TRICE Forrest City 35-0
18 Latrell Burel Maumelle 34-1.50
19 Kalvin JEFFERY Mayflower Senior 33-3
20 Jordan CRISCO Harding Academy 31-3.50
21 Keelan Stanley 11 Sylvan Hills 30-10
22 Mitchell Raney Dover 29-2.50
23 John EVANS Bigelow 24-7.50
Tristan JEFFERS Dover FOUL
Bryar THORN Guy-Perkins FOUL
Wyatt Spires Guy-Perkins FOUL
Christian Gardner Vilonia FOUL
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dayton DeBoard Vilonia 131-7
2 Wyatt Milikin Vilonia 118-10
3 Ronnie BRADLEY Nettleton 117-2
4 Jordan Ashmore Harding Academy 113-3
5 Keelan Stanley 11 Sylvan Hills 112-2
6 William Mayo Sylvan Hills 108-10
7 Keith MENG Vilonia 108-8
8 Glenn Wright Sheridan 108-7
9 Todd GIBSON Vilonia 106-8
10 Ethan Gasaway Vilonia 104-1
11 Jamarius Pigram Nettleton 101-11
12 James Rice Forrest City 99-2
12 Latrell Burel Maumelle 99-2
14 Milenko Petrovic Maumelle 97-11
15 Parth Patel Bald Knob 97-5
16 Robert Lichty Sheridan 96-6
17 Daniel Sutton Mayflower Senior 93-10
18 Shawn MEEKS Mayflower Senior 84-7
19 Wyatt Spires Guy-Perkins 77-6
20 Jordan CRISCO Harding Academy 61-8
21 La'darius HARDRICK Forrest City 61-3
22 Jeremiah Story Bigelow 59-2
23 Bryar THORN Guy-Perkins 54-8
Michael THOMPSON Bald Knob FOUL
Tristan JEFFERS Dover FOUL
John EVANS Bigelow FOUL
Matthew Malott Vilonia FOUL
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Will Joyner Nettleton 6-08
2 Cameron Mitchell Vilonia 6-02
3 Marion McFaddon Nettleton 5-08
4 Cedric Gable Maumelle 5-08
4 Michael Morris Vilonia 5-08
6 Kobe DUNLAP Greenbrier 5-08
7 Mason MATTHEWS Greenbrier 5-08
8 Terrell Curtis Maumelle 5-04
8 Austin Koonce Vilonia 5-04
8 Brandan Burke Vilonia 5-04
11 Tucker Williams Bigelow 5-04
12 Elijah Tabut Fort Smith Northside 5-04
13 Kaleb Hubbard Sylvan Hills 5-02
13 Ashton Gines Guy-Perkins 5-02
15 Duane Boncheff Guy-Perkins 5-00
15 Wyatt Register Sheridan 5-00
15 Kissac Epperson Sylvan Hills 5-00
Bobby MALONE Forrest City NH
Josiah Gayle 12 Forrest City NH
Johnny Henderson Sheridan NH
Derrick Wise Fort Smith Northside NH
Brendan Roberts Bald Knob NH
Garrett Harr Harding Academy NH
Colton Collins Bald Knob NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Hutchison 12 Vilonia 13-6
2 Seth Crews Central Arkansas Christia 10-0
3 Ben MALONE Bigelow 9-00
4 Rickey Frazier Sheridan 8-06
5 Grayson Calloway Harding Academy 8-00
Johnny Ussery Bigelow NH
Stephan Williams Nettleton NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Torrence Tuberville Nettleton 21-7 0.2
2 Draven Smith Vilonia 20-9 0.0
3 Reese Hammontree Greenbrier 20-8.50 0.1
4 Marcus ISOM Nettleton 19-10.5 0.1
5 Micah Williams Sylvan Hills 19-6.25 0.0
6 Greg Washington Fort Smith Northside 19-4 0.1
7 Stone Sheffield Harding Academy 19-0 0.0
8 Aaron Hunter 12 Sylvan Hills 18-10 0.0
9 Tyriq Adams Fort Smith Northside 18-9.50 -0.5
9 Byce MOREHART Greenbrier 18-9.50 0.0
11 Josiah Gayle 12 Forrest City 18-7 -0.3
12 Michael Morris Vilonia 18-5.50 0.3
13 Kristian Watson Central Arkansas Christia 18-5 0.5
14 Jordon Britton Vilonia 18-4 0.0
15 Kodarius Akins Forrest City 18-3 1.3
16 Braden Westby 12 Vilonia 17-8.50 0.0
17 Christian Wilkerson 12 Sheridan 17-5 0.5
18 K.J. Brewer Maumelle 17-4.50 0.0
19 Terrell Curtis Maumelle 17-3 0.0
20 Javier Gonzalez Sheridan 16-10 -1.1
21 Tayshun MATTISON Mayflower Senior 16-8.50 0.0
22 Zeke Bell Vilonia 16-7 0.0
23 Ricardo Rangel Bigelow 16-2 0.9
24 Andrew EVANS The Baptist Preparatory 16-1 -0.9
24 Manly ROBERTS The Baptist Preparatory 16-1 0.1
26 Colby Malone Guy-Perkins 15-9.50 0.0
27 Kaylan ROBINSON Mayflower Senior 14-10 0.0
28 Leo Rameriez Bald Knob 14-8.50 -0.8
29 Colton Collins Bald Knob 14-2 0.3
Varsity Boys Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Draven Smith Vilonia 45-1.75 0.9
2 Arthur Dale Jr. Forrest City 44-6.75 1.0
3 Nathan Young Nettleton 42-10.5 0.0
4 Torrence Tuberville Nettleton 41-10 0.4
5 Greg Washington Fort Smith Northside 41-2.50 1.0
6 Tyriq Adams Fort Smith Northside 41-1.50 0.3
7 Stephen Lane Jr. Forrest City 41-1 0.3
8 Josh Williams Maumelle 39-9 0.0
9 Raylen Miller 12 Maumelle 39-4.75 0.6
10 Deshaune Fowkles Sylvan Hills 38-6 1.1
10 Byce MOREHART Greenbrier 38-6 1.1
10 Aaron Hunter 12 Sylvan Hills 38-6 0.0
10 Stone Sheffield Harding Academy 38-6 0.0
14 Thomas Hutchison 12 Vilonia 38-4 0.1
15 Jordon Britton Vilonia 37-10 0.1
16 Samuel Games Central Arkansas Christia 37-1.75 0.3
17 Michael Morris Vilonia 37-0.50 0.0
18 Brendan Roberts Bald Knob 36-2.75 0.0
19 Ricardo Rangel Bigelow 32-5.25 0.8
20 Nick Harrell Bald Knob 32-1.75 0.0
21 Colby Malone Guy-Perkins 30-3.75 0.3
Kaylan ROBINSON Mayflower Senior NM
Reese Hammontree Greenbrier NM
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carly Strong Sheridan 12.19 2.0
2 Sierra Temple Maumelle 12.30 2.0
3 Mia Heard 11 Sylvan Hills 12.56 2.0
4 Tajaia Paddio Sylvan Hills 12.86 2.0
5 Micah Fouts Harding Academy 12.99 2.0
6 Alexis Harris 12 Bald Knob 13.14 2.0
7 Kourtney Blanchett Forrest City 13.32 2.0
8 Kristen Madden Vilonia 13.40 2.4
9 Haile Byers Bald Knob 13.41 2.4
10 Keyshauna Malone Maumelle 13.49 2.4
11 Jakyra Meabon Nettleton 13.58 2.4
12 Ashlee Andrews Vilonia 13.59 2.4
13 Kylee Brooks Vilonia 13.73 2.4
14 Darriana Franklin Fort Smith Northside 13.84 1.8
15 Lillie Mahan Greenbrier 13.89 2.4
16 Brandy WILLIAMS Jonesboro Senior 14.13 1.8
17 Lucy Mackey Harding Academy 14.17 2.4
18 Cassidy LEAR Greenbrier 14.40 1.8
19 Hailey DUNLAP Vilonia 14.41 1.8
20 Lytzy ELIAS Mayflower Senior 14.43 1.1
21 J Leace Horton Fort Smith Northside 14.59 1.1
22 Alyssa PILLOW Central Arkansas Christia 14.60 1.8
23 Takevia ELLIS Jonesboro Senior 14.72 1.8
24 Lashae Hale Forrest City 15.06 1.1
25 Michaela Malone Guy-Perkins 15.31 2.0
26 Lyndsie WYATT Mayflower Senior 15.42 1.8
27 Leah Nutt Bigelow 15.65 1.8
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carly Strong Sheridan 25.84 1.0
2 Aliya Hatton 11 Sylvan Hills 26.19 1.0
3 Mia Heard 11 Sylvan Hills 26.57 1.0
4 Alexis Harris 12 Bald Knob 27.27 1.0
5 Micah Fouts Harding Academy 27.28 1.0
6 Kourtney Blanchett Forrest City 27.53 1.0
7 Breauna Moore Jonesboro Senior 28.35 1.0
8 Lauren Godwin Sheridan 28.44 1.0
9 Aaliyah Cash 12 Vilonia 28.65 1.0
10 Kylee Brooks Vilonia 28.78 0.7
11 Kristen Madden Vilonia 28.78 0.7
12 Lucy Mackey Harding Academy 29.08 1.0
13 Ashlee Andrews Vilonia 29.09 1.0
14 Lillie Mahan Greenbrier 29.32 1.0
15 Macy McKissack 12 Vilonia 29.34 1.0
16 Keyshauna Malone Maumelle 29.51 0.7
17 Callie Eary 12 Vilonia 29.56 0.7
18 Chloe Sigmon Jonesboro Senior 29.98 1.0
19 Saquialla Summers Forrest City 30.28 0.7
20 Tiara Royal Fort Smith Northside 30.31 0.7
21 J Leace Horton Fort Smith Northside 30.41 0.7
22 Cassidy LEAR Greenbrier 30.63 0.7
23 Hailey DUNLAP Vilonia 30.79 0.7
24 Lytzy ELIAS Mayflower Senior 31.01 0.7
25 Kylee Linton 12 Vilonia 31.15 0.7
26 Bailey McWilliams Vilonia 32.83 0.7
27 Alyssa PILLOW Central Arkansas Christia 33.07 1.0
28 Emily MCGUIRE Mayflower Senior 33.37 0.7
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Carly Strong Sheridan 1:00.22
2 Aliya Hatton 11 Sylvan Hills 1:02.52
3 Daveiuna Jones 11 Sylvan Hills 1:03.59
4 Kylie GRIFFIN Greenbrier 1:04.25
5 Alexis Harris 12 Bald Knob 1:05.54
6 Macy McKissack 12 Vilonia 1:06.65
7 Jasmine Moore Forrest City 1:08.96
8 Felicity West Fort Smith Northside 1:09.86
9 Celise LOVE Jonesboro Senior 1:11.27
10 Michaela Malone Guy-Perkins 1:12.77
11 Aluana Millbrooks Forrest City 1:13.35
12 Taylor Burrows Fort Smith Northside 1:13.46
13 Emilee Thomason Bald Knob 1:13.94
14 Mackenzie Whitaker Greenbrier 1:16.85
15 Joeli ONSTEAD Nettleton 1:22.13
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Victoria Ortega 11 Maumelle 2:29.84
2 Ally Swaim 12 Vilonia 2:33.55
3 Katie Love 12 Greenbrier 2:34.66
4 Tessa Spears Central Arkansas Christia 2:36.53
5 Emery Talbert Sheridan 2:38.26
6 Adley Barham Maumelle 2:39.24
7 Bryn Westby 10 Vilonia 2:40.49
8 Lauren Millikin 10 Vilonia 2:43.11
9 Asya Dandridge Sylvan Hills 2:43.25
10 Andrea Garcia 11 Fort Smith Northside 2:47.95
11 JoAnna White 10 Harding Academy 2:50.46
12 Liana Harris 9 Sylvan Hills 2:52.97
13 Avery Lichty Sheridan 2:54.04
14 Anna Weiner Jonesboro Senior 2:58.41
15 Tiara Cerda 12 Fort Smith Northside 2:59.50
16 Michaela Malone Guy-Perkins 3:04.78
17 Lydia Morgan 12 Greenbrier 3:08.13
18 Lexi Watts Bald Knob 3:10.12
19 Erica Widener Dover 3:10.26
20 Celeste Breathitt Forrest City 3:14.56
21 Dekayla Brown Forrest City 3:32.18
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rachel Barnhardt 12 Greenbrier 5:46.14
2 Bryn Westby 10 Vilonia 5:54.45
3 Lauren Millikin 10 Vilonia 6:00.86
4 JoAnna White 10 Harding Academy 6:08.15
5 Laci McKay 10 Vilonia 6:12.78
6 Silvia Chavez 12 Fort Smith Northside 6:16.40
7 Emme Davis 12 Maumelle 6:21.59
8 Laura Jan Bentley Maumelle 6:22.36
9 Dirie Balderas Fort Smith Northside 6:23.12
10 Katie Cooper 12 Bald Knob 6:24.39
11 Sydney Weaver 12 Vilonia 6:32.75
12 Cameron Johnston Sheridan 6:58.47
13 Erica Widener Dover 7:02.77
14 Caitlyn Culpepper Sheridan 7:10.98
15 Lydia Power Sylvan Hills 7:15.18
16 Sierra Smith Sylvan Hills 7:50.09
17 Makayln BOYD Forrest City 8:29.86
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sara Steimel 12 Jonesboro Senior 12:25.49
2 Victoria Ortega 11 Maumelle 12:37.28
3 Bryn Westby 10 Vilonia 12:40.00
4 Rachel Barnhardt 12 Greenbrier 12:47.11
5 Lauren Millikin 10 Vilonia 13:09.12
6 Laci McKay 10 Vilonia 13:12.29
7 Marlenne Mendez 12 Fort Smith Northside 13:17.73
8 Aliah Rowe 12 Maumelle 13:21.24
9 Sydney Weaver 12 Vilonia 13:57.76
10 Katie Cooper 12 Bald Knob 14:00.40
11 Anya Sifuentes Fort Smith Northside 14:08.76
12 Rena Cruz 11 Jonesboro Senior 14:29.53
13 Savannah Williams Bigelow 15:11.29
14 Cecily Weaver Bigelow 15:19.64
15 Rachel Morden Sylvan Hills 15:39.09
16 Salena Whyman Forrest City 15:40.71
17 Celeste Breathitt Forrest City 16:59.69
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Claire Luallen 12 Maumelle 15.31 2.3
2 Ally Swaim 12 Vilonia 15.42 2.3
3 Mya Green Forrest City 16.97 2.3
4 Riley Harlan 12 Greenbrier 17.09 2.3
5 Hallie Carger Harding Academy 17.49 2.3
6 Erykah Sanders 12 Sylvan Hills 17.50 2.3
7 Elisabeth Walker Harding Academy 18.63 2.8
8 Mackenzie Moring 10 Sheridan 18.65 2.8
9 Sierre Thompson Fort Smith Northside 18.86 2.3
10 Jamia Glenn Forrest City 19.52 2.8
11 Amber Tindall Greenbrier 19.57 2.8
12 Hannah Fisher Vilonia 20.61 2.8
13 Alaina Allen Sheridan 21.45 2.8
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Luallen 12 Maumelle 49.73
2 Riley Harlan 12 Greenbrier 50.13
3 Mya Green Forrest City 50.90
4 Kristen Madden Vilonia 52.51
5 Makayla SEYLLAR Greenbrier 52.52
6 Hannah Montgomery Vilonia 53.18
7 Erykah Sanders 12 Sylvan Hills 53.42
8 Makaila Murphy 11 Sylvan Hills 54.04
9 Mackenzie Moring 10 Sheridan 57.29
10 Hannah Fisher Vilonia 57.67
11 Hallie Carger Harding Academy 58.72
12 Ruby Porter Forrest City 59.62
13 Elisabeth Walker Harding Academy 1:01.65
14 Alaina Allen Sheridan 1:08.19
15 Emma SAIRLS Nettleton 1:09.92
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sylvan Hills 51.61
2 Jonesboro Senior 52.54
3 Maumelle 52.56
4 Nettleton 52.73
5 Vilonia 53.19
Greenbrier DQ
Forrest City NT
Fort Smith Northside DQ
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Sylvan Hills 4:16.93
2 Vilonia 4:23.87
3 Vilonia 4:31.19
4 Greenbrier 4:32.71
5 Bald Knob 4:35.00
6 Sheridan 4:38.36
7 Maumelle 4:40.03
8 Fort Smith Northside 4:42.28
9 Forrest City 5:10.14
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Maumelle 10:49.73
2 Vilonia 10:51.85
3 Fort Smith Northside 11:37.07
4 Sylvan Hills 11:44.21
5 Jonesboro Senior 12:06.00
6 Forrest City 13:48.45
Sheridan DQ
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amanda Finch Vilonia 33-0.50
2 TyKe Edwards Forrest City 32-8.75
3 Brae'zah East Sylvan Hills 31-6
4 Laura Workman Sheridan 31-2.50
5 Jayla Bell 12 Sylvan Hills 31-1
6 Brianna Knowlton Jonesboro Senior 30-9
7 Emily Farmer Vilonia 30-0
8 Erin Nolan Vilonia 29-10
9 Kadyn Harris Harding Academy 29-6
10 Kourtney Johnson Maumelle 28-6
11 Bailey Burke 11 Greenbrier 28-4.25
12 Chariah MABRY Jonesboro Senior 28-0.50
13 Elaine Helpenstill Harding Academy 27-9.25
14 India Jones Forrest City 27-8.50
15 Taegen Mason Bald Knob 26-11.5
16 Aaliyah Cash 12 Vilonia 26-3
17 Erika McNespey Maumelle 26-0
18 Montana Batt Mayflower Senior 25-1
19 Raven Gray 12 Greenbrier 23-5
20 Xena BRANNAN Vilonia 19-6
21 Mikayla Cunningham Mayflower Senior 18-4
22 Corina Baires Bald Knob 16-8
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sierra Towles 12 Sylvan Hills 110-9
2 Emily Farmer Vilonia 108-3
3 Breauna Moore Jonesboro Senior 104-2
4 Cynthia McClellan Vilonia 103-0
5 Jayla Bell 12 Sylvan Hills 99-0
6 Kadyn Harris Harding Academy 96-1
7 Erika McNespey Maumelle 94-9
8 Elaine Helpenstill Harding Academy 94-8
9 Raven Gray 12 Greenbrier 91-0
10 Erin Nolan Vilonia 89-9
11 Rena Cruz 11 Jonesboro Senior 79-9
12 Amanda Finch Vilonia 77-7
13 India Jones Forrest City 74-8
14 Taegen Mason Bald Knob 73-10
15 Tru Spann Sheridan 70-4
16 Ally Loter Greenbrier 59-4
17 Montana Batt Mayflower Senior 50-4
18 Hannah Montgomery Vilonia 48-0
Laura Workman Sheridan FOUL
Xena BRANNAN Vilonia FOUL
Corina Baires Bald Knob FOUL
TyKe Edwards Forrest City FOUL
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lauren Godwin Sheridan 5-00
2 Harlee Heath Vilonia 4-10
3 Claire Luallen 12 Maumelle 4-08
3 Makaila Murphy 11 Sylvan Hills 4-08
3 Brylan Willams 12 Bald Knob 4-08
6 Haile Byers Bald Knob 4-08
7 Olivia Wilkins Sylvan Hills 4-06
8 Margaret Summerhill Fort Smith Northside 4-06
9 Josie Thomas 10 Harding Academy 4-06
10 Jamia Glenn Forrest City 4-04
10 Raelynn Stone Vilonia 4-04
10 Lydia Myers 10 Harding Academy 4-04
Michaela Malone Guy-Perkins NH
Savannah Williams Bigelow NH
Brandy WILLIAMS Jonesboro Senior NH
Cecily Weaver Bigelow NH
Tiara Royal Fort Smith Northside NH
Bailey Burke 11 Greenbrier NH
Johanna Branch 11 Dover NH
Lainee Gulledge Maumelle NH
Kourtney Blanchett Forrest City NH
Gabby Thrower Jonesboro Senior NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Laken Brown Sylvan Hills 7-07
2 Leah Nutt Bigelow 7-01
2 Raelynn Stone Vilonia 7-01
4 Aaliyah Cash 12 Vilonia 7-01
5 Anna Weiner Jonesboro Senior 6-07
5 Bailey McWilliams Vilonia 6-07
5 Madison Jasper Maumelle 6-07
8 Ashton Davis Harding Academy 6-07
8 Dadreuna Clingmon 11 Sylvan Hills 6-07
10 Kylee Linton 12 Vilonia 6-01
10 Destiney Locke Jonesboro Senior 6-01
Emilee Thomason Bald Knob NH
Mackenzie Moring 10 Sheridan NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Mia Heard 11 Sylvan Hills 18-0 0.0
2 Lauren Godwin Sheridan 17-6.50 0.0
3 Claire Luallen 12 Maumelle 16-8.25 0.1
4 Micah Fouts Harding Academy 16-6 0.1
5 Carly Strong Sheridan 15-10.5 0.1
6 Callie Eary 12 Vilonia 15-7.75 1.7
7 Jasmine Moore Forrest City 15-5 0.9
8 Macy McKissack 12 Vilonia 14-11.2 0.1
9 Caroline Citty 10 Harding Academy 14-11 -0.3
10 Ally Swaim 12 Vilonia 14-10.5 -0.4
11 Keyshauna Malone Maumelle 14-10.2 0.1
12 Ayana Harris 11 Sylvan Hills 14-7.50 -1.5
13 Alexis Harris 12 Bald Knob 14-3 -1.0
14 Gabby Thrower Jonesboro Senior 14-2 0.8
15 Sierre Thompson Fort Smith Northside 14-1 -0.9
15 Haile Byers Bald Knob 14-1 0.5
17 Ruby Porter Forrest City 13-11.5 0.9
18 Felicity West Fort Smith Northside 13-7 0.0
19 Sunni MARTIN Jonesboro Senior 13-4.50 -0.6
20 Sarah RAINEY Dover 10-10 -0.6
Michaela Malone Guy-Perkins NM
Elaina MINKS Dover NM
Aerianna JEFFREY Nettleton NM
Varsity Girls Triple Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Mia Heard 11 Sylvan Hills 37-6 0.0
2 Lauren Godwin Sheridan 36-3 0.0
3 Sierra Temple Maumelle 34-2.50 0.0
4 Micah Fouts Harding Academy 33-9 0.0
5 Kaitlyn Banks Jonesboro Senior 32-10 0.0
6 Caroline Citty 10 Harding Academy 32-3.50 0.0
7 Katie Love 12 Greenbrier 32-2 0.0
8 Callie Eary 12 Vilonia 31-10 0.0
9 Tru Spann Sheridan 31-10 0.0
10 Alexis Harris 12 Bald Knob 31-8.50 0.0
11 Gracie Massey Vilonia 31-1 0.0
11 Erykah Sanders 12 Sylvan Hills 31-1 0.0
13 Brooklyn DOOLEY Jonesboro Senior 30-2.50 0.0
14 Mya Green Forrest City 28-4.50 0.4
Margaret Summerhill Fort Smith Northside NM
Mallory Pendleton Forrest City NM