3A Region 2 Senior High Conference Meet

, AR
Timing/Results MacDonald Timing

Final Results

MacDonald Timing                                       DirectAthletics MeetPro
                               3A Region 2 Champs                               
                    Harding Academy, Searcy, AR - 4/22/2019                     

Boys 100 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 CLARK, Josh          Bald Knob High Schoo      11.68 +0.3   3  (1)  10 
   2 DAVIS, Tharon        Newport High School       11.70 +0.3   3  (2)   8 
   3 DIXON, James         Newport High School       11.89 +0.3   3  (3)   6 
   4 STANDRIDGE, Landon   Palestine-Wheatley        11.92 +0.3   3  (4)   5 
   5 MCGAHEE, Marcus      Bald Knob High Schoo      11.94 +0.3   3  (5)   4 
   6 THARP, Jeremy        Bald Knob High Schoo      12.31 +0.3   3  (6)   3 
   7 COOMBE, Nathan       Bald Knob High Schoo      12.39 +0.3   3  (7)   2 
   8 CARLISLE, Dalton     Cave City High Schoo      12.43 +0.3   3  (8)   1 
   9 HOBSON, Bryce        Palestine-Wheatley        12.49 +0.7   1  (1)     
  10 COLBERT, Tommy       Newport High School       12.52 +0.7   1  (2)     
  11 WALKER, James        Palestine-Wheatley        12.61 +0.3   2  (1)     
  12 J. GARCIA, A.        Cave City High Schoo      12.80 +0.3   2  (2)     
  13 MILLER, Marquell     Harrisburg High Scho      12.97 +0.3   2  (3)     
  14 RANEW, Micah         Cave City High Schoo      13.02 +0.3   2  (4)     
  15 CARTER, River        Harrisburg High Scho      13.05 +0.3   2  (5)     
  16 BIGGERS, Donnavon    Newport High School       13.13 +0.7   1  (3)     
  17 JONES, Jacob         Cave City High Schoo      13.53 +0.3   2  (6)     
  18 COHEN, Cornelius     Palestine-Wheatley        13.63 +0.7   1  (4)     
  19 HSAIO, Sean          Harrisburg High Scho      13.82 +0.3   2  (7)     

Boys 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 COLLINS, Colton      Bald Knob High Schoo      24.04 –0.1   3  (1)  10 
   2 DIXON, James         Newport High School       24.15 –0.1   3  (2)   8 
   3 MCGAHEE, Marcus      Bald Knob High Schoo      24.43 –0.1   3  (3)   6 
   4 MEAN, Elias          Bald Knob High Schoo      24.51 –0.1   3  (4)   5 
   5 STANDRIDGE, Landon   Palestine-Wheatley        24.62 –0.1   3  (5)   4 
   6 LINDSEY, Dane        Bald Knob High Schoo      25.24 –0.1   3  (6)   3 
   7 BIGGERS, Donnavon    Newport High School       25.33 +0.3   2  (1)   2 
   8 CARLISLE, Dalton     Cave City High Schoo      25.54 –0.1   3  (7)   1 
   9 TOLLERSON, Donald    Newport High School       25.55 –0.5   1  (1)     
  10 COLBERT, Tommy       Newport High School       25.61 +0.3   2  (2)     
  11 J. GARCIA, A.        Cave City High Schoo      25.73 –0.1   3  (8)     
  12 MILLER, Marquell     Harrisburg High Scho      25.80 +0.3   2  (3)     
  13 GOURLEY, Zack        Palestine-Wheatley        26.31 +0.3   2  (4)     
  14 MORELAND, Maddox     Cave City High Schoo      26.60 +0.3   2  (5)     
  15 HOBSON, Bryce        Palestine-Wheatley        27.22 –0.5   1  (2)     
  16 CARTER, River        Harrisburg High Scho      27.24 +0.3   2  (6)     
  17 HSAIO, Sean          Harrisburg High Scho      27.76 +0.3   2  (7)     
  18 COHEN, Cornelius     Palestine-Wheatley        27.94 +0.3   2  (8)     
  19 BURNS, Dilynn        Cave City High Schoo      28.65 –0.5   1  (3)     
     NELSON, Ahmed        Riverview High Schoo         NT        1          

Boys 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 CLARK, Josh          Bald Knob High Schoo      53.73   2  (1)  10 
   2 MCGAHEE, Marcus      Bald Knob High Schoo      54.07   2  (2)   8 
   3 COLLINS, Colton      Bald Knob High Schoo      56.13   2  (3)   6 
   4 WITT, Presley        Harrisburg High Scho      57.35   2  (4)   5 
   5 TOWNSLEY, Jonathan   Cave City High Schoo      58.70   2  (5)   4 
   6 WALKER, James        Palestine-Wheatley        59.48   1  (1)   3 
   7 ANDERSON, Jake       Cave City High Schoo    1:00.03   2  (6)   2 
   8 THARP, Jeremy        Bald Knob High Schoo    1:00.17   2  (7)   1 
   9 TOLLERSON, Donald    Newport High School     1:01.46   1  (2)     
  10 WEDDINGTON, Austin   Palestine-Wheatley      1:01.76   1  (3)     
  11 VAUGHN, Seth         Riverview High Schoo    1:01.88   2  (8)     
  12 HSAIO, Sean          Harrisburg High Scho    1:02.24   1  (4)     
  13 CARTER, River        Harrisburg High Scho    1:03.96   1  (5)     
  14 WAKEFIELD, Dontaviou Newport High School     1:04.37   1  (6)     
  15 BURNS, Dilynn        Cave City High Schoo    1:06.25   1  (7)     
  16 FRIAR, Kevin         Newport High School     1:20.10   1  (8)     

Boys 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 WALLING, Luke        Cave City High Schoo    2:05.87  10 
   2 MILLER, Fischer      Cave City High Schoo    2:05.94   8 
   3 TOWNSLEY, Kendall    Cave City High Schoo    2:09.05   6 
   4 DAVIS, Braden        Bald Knob High Schoo    2:16.27   5 
   5 SMITHSON, Stetson    Bald Knob High Schoo    2:21.01   4 
   6 HYATT, Drew          Harding Academy         2:24.11   3 
   7 HAMRICK, Asher       Bald Knob High Schoo    2:26.05   2 
   8 WORLEY, Payton       Riverview High Schoo    2:27.57   1 
   9 HARR, Garrett        Harding Academy         2:32.22     
  10 SUTTON, Kylan        Harrisburg High Scho    2:32.49     
  11 MITCHELL, Denver     Harding Academy         2:35.79     
  12 HALBERT, Jay         Palestine-Wheatley      2:36.69     
  13 CHISOLM, Franklin    Palestine-Wheatley      2:39.87     
  14 WAKEFIELD, Dontaviou Newport High School     2:54.20     
  15 THOMAS, David        Bald Knob High Schoo    3:30.48     

Boys 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 MILLER, Fischer      Cave City High Schoo    4:41.84  10 
   2 TOWNSLEY, Kendall    Cave City High Schoo    4:44.72   8 
   3 WALLING, Luke        Cave City High Schoo    4:46.70   6 
   4 DAVIS, Braden        Bald Knob High Schoo    5:23.84   5 
   5 WORLEY, Payton       Riverview High Schoo    5:41.45   4 
   6 HAMRICK, Asher       Bald Knob High Schoo    5:50.03   3 
   7 MITCHELL, Denver     Harding Academy         5:54.62   2 
   8 HALBERT, Jay         Palestine-Wheatley      6:01.83   1 
   9 RUDICK, Jacob        Cave City High Schoo    6:03.69     
  10 MCINTIRE, Matthew    Bald Knob High Schoo    6:04.86     
  11 HARR, Garrett        Harding Academy         6:10.48     
  12 MEDLEY, Camron       Palestine-Wheatley      6:26.19     
  13 COX, Austin          Bald Knob High Schoo    6:26.25     
  14 VAN DER SPUY, Melt   Palestine-Wheatley      6:29.99     

Boys 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 MILLER, Fischer      Cave City High Schoo   11:06.49  10 
   2 TOWNSLEY, Kendall    Cave City High Schoo   11:16.29   8 
   3 WALLING, Luke        Cave City High Schoo   11:17.38   6 
   4 WATSON, Kody         Bald Knob High Schoo   12:37.29   5 
   5 ROBERSON, Tyson      Bald Knob High Schoo   13:03.72   4 
   6 HAMRICK, Asher       Bald Knob High Schoo   13:17.02   3 
   7 RUDICK, Jacob        Cave City High Schoo   13:34.45   2 
   8 MEDLEY, Camron       Palestine-Wheatley     14:24.51   1 
   9 VAN DER SPUY, Melt   Palestine-Wheatley     14:39.11     
     HALBERT, Jay         Palestine-Wheatley          DNF     

Boys 110m Hurdles
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 COOMBE, Nathan       Bald Knob High Schoo      16.93 –0.1   2  (1)  10 
   2 CLINE, Bradyn        Bald Knob High Schoo      17.91 –0.1   2  (2)   8 
   3 ROBERTS, Brendan     Bald Knob High Schoo      18.24 –0.1   2  (3)   6 
   4 CARTER, River        Harrisburg High Scho      19.56 –0.1   2  (4)   5 
   5 HOBSON, Bryce        Palestine-Wheatley        20.26 –2.0   1  (1)   4 
   6 MEDLEY, Camron       Palestine-Wheatley        20.87 –2.0   1  (2)   3 
   7 WEDDINGTON, Austin   Palestine-Wheatley        21.07 –0.1   2  (5)   2 
   8 BURNS, Dilynn        Cave City High Schoo      22.16 –2.0   1  (3)   1 
   9 DINWIDDIE, Tyrese    Bald Knob High Schoo      22.76 –0.1   2  (6)     

Boys 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 NELSON, Ahmed        Riverview High Schoo      43.38   2  (1)  10 
   2 COOMBE, Nathan       Bald Knob High Schoo      45.46   2  (2)   8 
   3 ROBERTS, Brendan     Bald Knob High Schoo      47.87   2  (3)   6 
   4 CLINE, Bradyn        Bald Knob High Schoo      48.55   2  (4)   5 
   5 WITT, Presley        Harrisburg High Scho      48.78   2  (5)   4 
   6 CLARK, Josh          Bald Knob High Schoo      49.62   2  (6)   3 
   7 HOBSON, Bryce        Palestine-Wheatley        49.77   1  (1)   2 
   8 NEEDAHM, Trent       Palestine-Wheatley        51.32   1  (2)   1 
   9 HILL, Peyton         Palestine-Wheatley        51.90   1  (3)     
  10 RANEW, Micah         Cave City High Schoo      52.63   1  (4)     
  11 GOURLEY, Zack        Palestine-Wheatley        52.67   1  (5)     

Boys 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Newport High School   A      44.67  10 
   2 Bald Knob High Schoo  A      45.70   8 
   3 Riverview High Schoo  A      46.18   6 
   4 Palestine-Wheatley    A      48.72   5 
   5 Cave City High Schoo  A      50.77   4 

Boys 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Bald Knob High Schoo  A    3:47.86  10 
   2 Palestine-Wheatley    A    3:57.64   8 
   3 Cave City High Schoo  A    4:10.61   6 
   4 Harrisburg High Scho  A    4:26.43   5 

Boys 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Cave City High Schoo  A    9:12.29  10 
   2 Bald Knob High Schoo  A    9:31.17   8 
   3 Harrisburg High Scho  A   10:33.38   6 
     Palestine-Wheatley    A         DQ     

Boys High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                   Mark  Pts 
============================================================
   1 MEAN, Elias          Bald Knob High Schoo    6-0   10 
   2 THARP, Jeremy        Bald Knob High Schoo   5-10    8 
   3 VAUGHN, Seth         Riverview High Schoo    5-9    6 
   4 CARLISLE, Dalton     Cave City High Schoo    5-8    5 
   5 BELL, Trenton        Cave City High Schoo    5-6    4 
   6 ANDERSON, Jake       Cave City High Schoo    5-6    3 
   7 WITT, Presley        Harrisburg High Scho    5-4    2 
   8 DAVIS, Braden        Bald Knob High Schoo    5-4    1 
   9 WALKER, James        Palestine-Wheatley      5-4      
  10 MCGAHEE, Marcus      Bald Knob High Schoo    5-2      
  11 MORELAND, Maddox     Cave City High Schoo    5-0      
   

Boys Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                   Mark  Pts 
============================================================
   1 CERVANTES, Caleb     Bald Knob High Schoo   10-6    9 
   1 CLARK, Josh          Bald Knob High Schoo   10-6    9 
   3 CLINE, Bradyn        Bald Knob High Schoo    9-6    6 
   4 TOWNSLEY, Jonathan   Cave City High Schoo    9-0    5 
   5 WEDDINGTON, Austin   Palestine-Wheatley      8-6    4 
   6 TOWNSLEY, Kendall    Cave City High Schoo    8-0    3 

Boys Long Jump
Finals
==========================================================================
  Pl Name                 Team                    Mark Wind Fl. (Pl) Pts 
==========================================================================
   1 CARLISLE, Dalton     Cave City High Schoo  19-11   NW    2  (1)  10 
   2 MILLER, Marquell     Harrisburg High Scho 18-6.50  NW    2  (2)   8 
   3 CLARK, Josh          Bald Knob High Schoo 18-5.50  NW    2  (3)   6 
   4 COLLINS, Colton      Bald Knob High Schoo 18-5.25  NW    2  (4)   5 
   5 COOMBE, Nathan       Bald Knob High Schoo   18-5   NW    2  (5)   4 
   6 MORELAND, Maddox     Cave City High Schoo  17-11   NW    2  (6)   3 
   7 BIGGERS, Donnavon    Newport High School  17-10.5  NW    1  (1)   2 
   8 COLBERT, Tommy       Newport High School  17-7.50  NW    2  (7)   1 
   9 WAKEFIELD, Dontaviou Newport High School  17-4.50  NW    1  (2)     
  10 WALKER, James        Palestine-Wheatley     16-3   NW    1  (3)     
  11 ALCORN, Clemi        Newport High School  16-2.50  NW    2  (8)     
  12 WEDDINGTON, Austin   Palestine-Wheatley     16-2   NW    1  (4)     
  13 MEDLEY, Camron       Palestine-Wheatley   16-0.50  NW    2  (9)     
  14 WITT, Presley        Harrisburg High Scho 15-7.50  NW    1  (5)     
  15 WOODSON, Daniel      Harrisburg High Scho   15-5   NW    1  (6)     
  16 GOURLEY, Zack        Palestine-Wheatley     15-0   NW    1  (7)     
  17 TOWNSLEY, Jonathan   Cave City High Schoo 14-11.5  NW    1  (8)     
  18 RANEW, Micah         Cave City High Schoo   14-9   NW    1  (9)     
  19 SUTTON, Kylan        Harrisburg High Scho 12-6.50  NW    1 (10)     

Boys Triple Jump
Finals
==========================================================================
  Pl Name                 Team                    Mark Wind Fl. (Pl) Pts 
==========================================================================
   1 BELL, Trenton        Cave City High Schoo 40-6.50  NW    2  (1)  10 
   2 CARLISLE, Dalton     Cave City High Schoo   39-1   NW    2  (2)   8 
   3 COLLINS, Colton      Bald Knob High Schoo   38-1   NW    2  (3)   6 
   4 BRADLEY, Elijah      Bald Knob High Schoo  37-11   NW    2  (4)   5 
   5 MEDLEY, Camron       Palestine-Wheatley   36-11.5  NW    2  (5)   4 
   6 SMITHSON, Stetson    Bald Knob High Schoo  36-10   NW    2  (6)   3 
   7 ROBERTS, Brendan     Bald Knob High Schoo 36-6.50  NW    1  (1)   2 
   8 MILLER, Marquell     Harrisburg High Scho   36-6   NW    1  (2)   1 
   9 ALCORN, Clemi        Newport High School    36-2   NW    2  (7)     
  10 CARTER, River        Harrisburg High Scho 36-1.75  NW    2  (8)     
  11 WITT, Presley        Harrisburg High Scho 35-1.25  NW    1  (3)     
  12 NEEDAHM, Trent       Palestine-Wheatley   34-9.75  NW    1  (4)     
  13 HILL, Peyton         Palestine-Wheatley     34-1   NW    1  (5)     
  14 TOWNSLEY, Jonathan   Cave City High Schoo  33-10   NW    1  (6)     
  15 RANEW, Micah         Cave City High Schoo 30-4.50  NW    1  (7)     
  16 HSAIO, Sean          Harrisburg High Scho 29-7.25  NW    1  (8)     

Boys Shot Put
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                    Mark Fl. (Pl) Pts 
=====================================================================
   1 JONES, Curt          Cave City High Schoo 41-3.50   2  (1)  10 
   2 WEST, Seth           Harding Academy        41-0    2  (2)   8 
   3 CAPPS, Brayden       Bald Knob High Schoo   40-6    2  (3)   6 
   4 KERSEY, Travis       Bald Knob High Schoo 39-10.2   1  (1)   5 
   5 GRAHAM, Kameron      Bald Knob High Schoo   37-5    2  (4)   4 
   6 LINDSEY, Kaden       Harrisburg High Scho   36-7    2  (5)   3 
   7 JONES, Jacob         Cave City High Schoo   36-2    2  (6)   2 
   8 HARRELL, Johnathan   Bald Knob High Schoo 34-10.2   1  (2)   1 
   9 DANCE, Tristan       Palestine-Wheatley   34-3.50   1  (3)     
  10 FRENCH, Jalen        Palestine-Wheatley   33-9.75   2  (7)     
  11 LONG, Keano          Palestine-Wheatley     32-4    2  (8)     
  12 PAGAN, Hunter        Harding Academy        32-1    1  (4)     
  13 RHODES, Michael      Cave City High Schoo   31-8    1  (5)     
  14 FRYER, Clayton       Palestine-Wheatley   31-6.75   1  (6)     
  15 STOUT, Lane          Cave City High Schoo 30-2.50   1  (7)     

Boys Discus
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                   Mark  Fl. (Pl) Pts 
=====================================================================
   1 PATEL, Parth         Bald Knob High Schoo 133-11    2  (1)  10 
   2 FISHER, Austin       Bald Knob High Schoo  132-7    2  (2)   8 
   3 WEST, Seth           Harding Academy       128-6    2  (3)   6 
   4 JONES, Curt          Cave City High Schoo  114-4    2  (4)   5 
   5 HOLT, Sully          Bald Knob High Schoo  104-2    2  (5)   4 
   6 COOMBE, Nathan       Bald Knob High Schoo   95-6    2  (6)   3 
   7 FRENCH, Jalen        Palestine-Wheatley     90-8    2  (7)   2 

Girls 100 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 FOUTS, Micah         Harding Academy           13.16 +0.0   2  (1)  10 
   2 BYERS, Whitney       Bald Knob High Schoo      13.50 +0.0   2  (2)   8 
   3 BATES, Molly         Harrisburg High Scho      13.56 +0.0   2  (3)   6 
   4 BYERS, Hailey        Bald Knob High Schoo      13.76 +0.0   2  (4)   5 
   5 RACKLEY, Jiniekqua   Newport High School       13.85 +0.0   2  (5)   4 
   6 HOWARD, Kaylee       Cave City High Schoo      14.04 +0.0   1  (1)   3 
   7 SHOEBOTTOM, Madyson  Bald Knob High Schoo      14.04 +0.0   2  (6)   2 
   8 WORSHAM, Takeyah     Newport High School       14.50 +0.0   2  (7)   1 
   9 SHAW, Mikayla        Bald Knob High Schoo      14.92 +0.0   2  (8)     
  10 PRUITT-COX, Brianna  Newport High School       15.04 +0.0   1  (2)     
  11 BACON, Madison       Cave City High Schoo      17.06 +0.0   1  (3)     
  12 REED, Iyanla         Newport High School       17.21 +0.0   1  (4)     

Girls 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 FOUTS, Micah         Harding Academy           27.07 –0.6   2  (1)  10 
   2 BYERS, Whitney       Bald Knob High Schoo      28.38 –0.6   2  (2)   8 
   3 EDWARDS, Lillian     Harding Academy           28.60 –0.6   2  (3)   6 
   4 BATES, Molly         Harrisburg High Scho      28.67 –0.6   2  (4)   5 
   5 HOWARD, Kaylee       Cave City High Schoo      29.11 –0.6   1  (1)   4 
   6 SHOEBOTTOM, Madyson  Bald Knob High Schoo      29.66 –0.6   2  (5)   3 
   7 WORSHAM, Takeyah     Newport High School       30.19 –0.6   1  (2)   2 
   8 SHAW, Mikayla        Bald Knob High Schoo      30.97 –0.6   1  (3)   1 
   9 BYERS, Hailey        Bald Knob High Schoo      31.13 –0.6   2  (6)     
  10 RACKLEY, Jiniekqua   Newport High School       31.19 –0.6   2  (7)     
  11 RODDY, Haley         Newport High School       31.27 –0.6   1  (4)     
  12 MALLARD, Alexis      Palestine-Wheatley        34.32 –0.6   1  (5)     
  13 BACON, Madison       Cave City High Schoo      36.34 –0.6   1  (6)     
     GOODALL, Andrea      Palestine-Wheatley           NT        1          
     BOYD, Michaelyn      Palestine-Wheatley           NT        1          

Girls 400 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 EDWARDS, Lillian     Harding Academy         1:04.93  10 
   2 CULLINS, Claire      Harding Academy         1:06.16   8 
   3 HESSE, Jadyn         Harrisburg High Scho    1:11.39   6 
   4 GOODALL, Andrea      Palestine-Wheatley      1:12.26   5 
   5 PEREZ, Brisa         Bald Knob High Schoo    1:13.64   4 
   6 KEENER, Taniya       Newport High School     1:14.76   3 
   7 VARNELL, Dylan       Bald Knob High Schoo    1:16.64   2 
   8 RACKLEY, Jiniekqua   Newport High School     1:20.88   1 

Girls 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 CITTY, Caroline      Harding Academy         2:40.97  10 
   2 HAMRICK, Tayden      Bald Knob High Schoo    2:46.73   8 
   3 STONE, Abi           Harding Academy         2:56.98   6 
   4 BELLER, Ester        Cave City High Schoo    2:58.72   5 
   5 YOUNG, Billee        Palestine-Wheatley      3:13.14   4 
   6 WALLING, Katie       Cave City High Schoo    3:15.12   3 
   7 BOYD, Michaelyn      Palestine-Wheatley      3:35.36   2 
   8 LAMBRIGHT, DeLaney   Harrisburg High Scho    3:42.46   1 

Girls 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 WHITE, Joanna        Harding Academy         5:56.50  10 
   2 RAGSDALE, Mya        Bald Knob High Schoo    6:11.30   8 
   3 SHARP, Chloe         Cave City High Schoo    6:13.37   6 
   4 HAMRICK, Tayden      Bald Knob High Schoo    6:19.66   5 
   5 STONE, Abi           Harding Academy         6:25.23   4 
   6 WHITE, Abby          Harding Academy         6:29.10   3 
   7 BELLER, Ester        Cave City High Schoo    6:29.44   2 
   8 MILLIGAN, Mackenzie  Cave City High Schoo    7:02.14   1 
   9 WALLING, Katie       Cave City High Schoo    7:12.68     
  10 HICKS, Kendall       Harrisburg High Scho    8:08.78     
  11 LAMBRIGHT, DeLaney   Harrisburg High Scho    8:40.34     
  12 BOYD, Michaelyn      Palestine-Wheatley      9:03.39     

Girls 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 WHITE, Joanna        Harding Academy        13:02.29  10 
   2 WHITE, Abby          Harding Academy        14:21.74   8 
   3 SHARP, Chloe         Cave City High Schoo   14:53.89   6 
   4 HAMRICK, Tayden      Bald Knob High Schoo   15:16.00   5 
   5 MILLIGAN, Mackenzie  Cave City High Schoo   15:25.38   4 
   6 SMITHSON, Hannah     Bald Knob High Schoo   21:07.47   3 

Girls 100m Hurdles
Finals
===================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Pts 
===================================================================
   1 DUGGER, Becca        Harding Academy           17.82 +0.0  10 
   2 PACE, Rose           Bald Knob High Schoo      19.28 +0.0   8 
   3 BATES, Molly         Harrisburg High Scho      19.68 +0.0   6 
   4 SUMNER, Hannah       Riverview High Schoo      20.88 +0.0   5 
   5 WORNOCK, Abigail     Harding Academy           21.05 +0.0   4 
   6 MALLARD, Alexis      Palestine-Wheatley        23.74 +0.0   3 
   7 KOBER, Kinley        Bald Knob High Schoo      27.40 +0.0   2 
     BOYD, Michaelyn      Palestine-Wheatley           DQ          

Girls 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 DUGGER, Becca        Harding Academy           52.42   2  (1)  10 
   2 PACE, Rose           Bald Knob High Schoo      55.56   2  (2)   8 
   3 WORNOCK, Abigail     Harding Academy           55.82   2  (3)   6 
   4 MASON, Kaitlyn       Palestine-Wheatley      1:00.97   2  (4)   5 
   5 LONG, Kaylee Jo      Palestine-Wheatley      1:04.91   2  (5)   4 
   6 KOBER, Kinley        Bald Knob High Schoo    1:05.07   1  (1)   3 
   7 MALLARD, Alexis      Palestine-Wheatley      1:05.33   2  (6)   2 
   8 SUMNER, Hannah       Riverview High Schoo    1:05.90   1  (2)   1 
   9 SMITHSON, Hannah     Bald Knob High Schoo    1:23.80   1  (3)     

Girls 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Harding Academy       A      52.86  10 
   2 Bald Knob High Schoo  A      53.19   8 
   3 Newport High School   A      54.63   6 

Girls 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Harding Academy       A    4:28.85  10 
   2 Bald Knob High Schoo  A    4:44.85   8 
   3 Cave City High Schoo  A    4:51.65   6 
   4 Newport High School   A    4:55.71   5 
   5 Palestine-Wheatley    A    4:58.87   4 

Girls 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Harding Academy       A   11:50.18  10 
   2 Cave City High Schoo  A   12:15.27   8 
   3 Palestine-Wheatley    A   13:20.58   6 

Girls High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                   Mark  Pts 
============================================================
   1 BYERS, Hailey        Bald Knob High Schoo    4-9   10 
   2 THOMAS, Josie        Harding Academy         4-8    8 
   3 PACE, Rose           Bald Knob High Schoo    4-4  5.5 
   3 DUGGER, Becca        Harding Academy         4-4  5.5 
   5 RAGSDALE, Mya        Bald Knob High Schoo    4-4    4 
 

Girls Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                   Mark  Pts 
============================================================
   1 PEREZ, Brisa         Bald Knob High Schoo    8-0   10 
   2 DAVIS, Ashton        Harding Academy         7-6    8 
   3 MASON, Kaitlyn       Palestine-Wheatley      5-6    6 
 

Girls Long Jump
Finals
==========================================================================
  Pl Name                 Team                    Mark Wind Fl. (Pl) Pts 
==========================================================================
   1 FOUTS, Micah         Harding Academy        16-1   NW    2  (1)  10 
   2 EDWARDS, Lillian     Harding Academy      15-4.50  NW    2  (2)   8 
   3 SHOEBOTTOM, Madyson  Bald Knob High Schoo   15-3   NW    2  (3)   6 
   4 BYERS, Hailey        Bald Knob High Schoo   14-9   NW    2  (4)   5 
   5 SHAW, Mikayla        Bald Knob High Schoo   14-3   NW    2  (5)   4 
   6 BATES, Molly         Harrisburg High Scho 13-11.5  NW    2  (6)   3 
   7 WORSHAM, Takeyah     Newport High School  13-10.5  NW    2  (7)   2 
   8 CITTY, Caroline      Harding Academy      13-8.50  NW    2  (8)   1 
   9 RAGSDALE, Mya        Bald Knob High Schoo 13-2.50  NW    2  (9)     
  10 HERNANDEZ, Luciana   Newport High School    12-9   NW    1  (1)     
  11 PRICE, Hilda         Newport High School  12-7.50  NW    1  (2)     
  12 RODDY, Haley         Newport High School   11-10   NW    1  (3)     
  13 HESSE, Jadyn         Harrisburg High Scho   11-9   NW    1  (4)     
  14 YOUNG, Billee        Palestine-Wheatley   10-9.50  NW    1  (5)     
  15 GOODALL, Andrea      Palestine-Wheatley     10-7   NW    1  (6)     

Girls Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                    Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 FOUTS, Micah         Harding Academy      33-1.50  NW   10 
   2 CITTY, Caroline      Harding Academy      31-7.75  NW    8 
   3 EDWARDS, Lillian     Harding Academy        31-3   NW    6 
   4 PRICE, Hilda         Newport High School  30-5.50  NW    5 
   5 BYERS, Whitney       Bald Knob High Schoo 30-3.50  NW    4 
   6 BATES, Molly         Harrisburg High Scho 29-4.75  NW    3 
   7 HERNANDEZ, Luciana   Newport High School  28-9.50  NW    2 
   8 SHAW, Mikayla        Bald Knob High Schoo 28-1.50  NW    1 
   9 MASON, Kaitlyn       Palestine-Wheatley   26-6.50  NW      
  10 VARNELL, Dylan       Bald Knob High Schoo  25-10   NW      
  11 PEREZ, Brisa         Bald Knob High Schoo 25-4.75  NW      
  12 HICKS, Kendall       Harrisburg High Scho 23-2.50  NW      

Girls Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                    Mark Pts 
============================================================
   1 SHOEBOTTOM, Madyson  Bald Knob High Schoo 33-8.25  10 
   2 PIERCE, Madi         Bald Knob High Schoo 33-6.50   8 
   3 HARRIS, Kadyn        Harding Academy       32-10    6 
   4 GRAY, Alexa          Riverview High Schoo 30-4.50   5 
   5 NELSON, Brandi       Palestine-Wheatley   28-10.7   4 
   6 MASON, Taegen        Bald Knob High Schoo 28-7.50   3 
   7 HART, Myndin         Bald Knob High Schoo 26-7.25   2 
   8 BOLDING, Jordan      Harding Academy      24-2.25   1 
   9 MALLARD, Alexis      Palestine-Wheatley   23-10.5     
  10 JEFFREY, Bailey      Harding Academy        23-6      
  11 HICKS, Kendall       Harrisburg High Scho   23-2      
  12 SMITH, Connie        Newport High School    23-1      
  13 CLEVENGER, Cailey    Harding Academy      22-4.75     

Girls Discus
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                   Mark  Fl. (Pl) Pts 
=====================================================================
   1 HARRIS, Kadyn        Harding Academy        96-7    2  (1)  10 
   2 BOLDING, Jordan      Harding Academy        94-9    2  (2)   8 
   3 SHOEBOTTOM, Madyson  Bald Knob High Schoo   90-7    2  (3)   6 
   4 MASON, Taegen        Bald Knob High Schoo   89-5    2  (4)   5 
   5 PIERCE, Madi         Bald Knob High Schoo  78-10    2  (5)   4 
   6 HART, Myndin         Bald Knob High Schoo   76-1    2  (6)   3 
   7 MALLARD, Alexis      Palestine-Wheatley     75-4    2  (7)   2 
   8 CLEVENGER, Cailey    Harding Academy       72-11    1  (1)   1 
   9 GRAY, Alexa          Riverview High Schoo   71-3    2  (8)     
  10 NELSON, Brandi       Palestine-Wheatley     65-0    1  (2)     
  11 WATSON, Mattie Grace Harding Academy        64-5    1  (3)     
  12 SMITH, Connie        Newport High School    63-5    1  (4)     

Boys Scores                                                                     
=====================================
  Pl Team                      Score 
=====================================
   1 Bald Knob High Schoo        286 
   2 Cave City High Schoo        171 
   3 Palestine-Wheatley           49 
   4 Harrisburg High Scho         39 
   5 Newport High School          37 
   6 Riverview High Schoo         27 
   7 Harding Academy              19 

Girls Scores                                                                    
=====================================
  Pl Team                      Score 
=====================================
   1 Harding Academy           245.5 
   2 Bald Knob High Schoo      189.5 
   3 Cave City High Schoo         48 
   4 Palestine-Wheatley           47 
   5 Newport High School          31 
   6 Harrisburg High Scho         30 
   7 Riverview High Schoo         11