Licensed to Pocahontas High School HY-TEK's Meet Manager 3/11/2024 09:40 PM
2024 Jr High Peco Relays - 3/11/2024
3/11/2024
Results
Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
Finals
1 Guette, Emily Southside-Ba 13.83 NWI 5 10
2 Russell, Addison Westside Con 13.99 NWI 2 8
3 Seal, Kloie Piggott Juni 14.13 NWI 1 6
4 Venzen, Jessie Cross County 14.16 NWI 5 5
5 Everett, Willa Izard County 14.22 NWI 5 4
6 Wynn, Kimber Westside Con 14.27 NWI 5 3
7 Smith, Chesny Salem High S 14.45 NWI 5 2
8 Postell, Katera Trumann High 14.54 NWI 2 1
9 Ellis, Alivia Southside-Ba 14.57 NWI 4
10 Jones, Alanna Trumann High 14.71 NWI 1
11 Perciful, Sydney Pocahontas H 14.97 NWI 4
12 Winston, Zoey Brookland Hi 15.06 NWI 2
13 Baltz, Riley Pocahontas H 15.07 NWI 4
14 Martinez, Cyanna Hoxie High S 15.15 NWI 4
15 Winslow, Allie Pocahontas H 15.17 NWI 2
16 Criss, Anna Salem High S 15.26 NWI 5
17 Coffey, Ania Cross County 15.31 NWI 3
18 Webb, Saylor Riverside Ju 15.45 NWI 3
19 Contreas, MiKyla Hoxie High S 15.64 NWI 4
20 Hall, Addi Harrisburg J 15.69 NWI 5
21 Nicholson, Cenzi Highland Hig 15.78 NWI 1
22 England, Addison Harrisburg J 15.81 NWI 5
23 Rathel, Emma Piggott Juni 15.87 NWI 2
24 Tidwell, Emma Maynard High 16.02 NWI 2
25 Roark, Kaley Corning High 16.28 NWI 1
26 Austin, Caroline Crowley's Ri 16.32 NWI 3
27 Phillips, Madi Highland Hig 16.85 NWI 2
28 Hinson, Kendalyn Walnut Ridge 17.07 NWI 4
29 Matthews, Kenzie Brookland Hi 17.08 NWI 1
30 Boyce, Katelyn Walnut Ridge 17.82 NWI 4
31 Walling, Shelby Riverside Ju 17.96 NWI 2
32 Clemons, Mia Valley View 18.28 NWI 3
33 Bauschlicher, Macy Corning High 18.43 NWI 1
34 Purvis, Riley Valley View 18.77 NWI 3
-- Evans, Charlotte Ridgefield C NT NWI 3
-- Koons, Madison Maynard High NT NWI 3
-- Manecke, Kennedy Izard County NT NWI 4
-- Wilson, McKenzie Ridgefield C NT NWI 3
Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Guette, Emily Southside-Ba 29.30 NWI 5 10
2 Shepard, Emma Brookland Hi 29.36 NWI 5 8
3 Brand, Natalie Hoxie High S 30.41 NWI 4 6
4 Prater, Peyton Valley View 30.46 NWI 4 5
5 Venzen, Jessie Cross County 30.62 NWI 5 4
6 Conrad, Kirby Westside Con 30.65 NWI 5 3
7 Smith, Chesny Salem High S 31.05 NWI 5 2
8 Townsend, Gracie Corning High 31.24 NWI 4 1
9 Wheeler, Ava Valley View 31.41 NWI 4
10 Keedy, Karlie Westside Con 31.47 NWI 5
11 Clark, Audrey Pocahontas H 31.65 NWI 1
12 Ellis, Alivia Southside-Ba 31.98 NWI 4
13 Everett, Willa Izard County 32.53 NWI 4
14 Postell, Katera Trumann High 32.69 NWI 2
15 England, Addison Harrisburg J 32.86 NWI 3
16 Coffey, Ania Cross County 33.59 NWI 4
17 Woodard, Liliann Walnut Ridge 33.71 NWI 4
18 Contreas, MiKyla Hoxie High S 33.76 NWI 3
19 Beck, Brooklyn Piggott Juni 34.30 NWI 3
20 Bates, Reese Highland Hig 34.47 NWI 3
21 Borreson, Kamlee Maynard High 36.23 NWI 3
22 Kimble, Natalie Maynard High 37.58 NWI 3
23 Owens, Rayne Corning High 37.84 NWI 1
24 Jones, Alanna Trumann High 39.38 NWI 2
25 Johnson, Kiersten Riverside Ju 41.58 NWI 2
26 Lutrell, Alivia Walnut Ridge 42.40 NWI 3
-- Gamble, Grace Highland Hig NT NWI 2
-- Baker, Addy Riverside Ju NT NWI 2
-- Hall, Addi Harrisburg J NT NWI 1
-- Matthews, Kenzie Brookland Hi NT NWI 5
-- Manecke, Kennedy Izard County NT NWI 3
-- McIntosh, Kennedy Pocahontas H NT NWI 2
-- Leslie, Tinsley Salem High S NT NWI 5
-- Seal, Kloie Piggott Juni NT NWI 2
Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Seyler, Lynley Brookland Hi 1:06.62 5 10
2 Miller, Emily Valley View 1:06.98 5 8
3 Davis, Alexis Sloan-Hendri 1:07.84 5 6
4 Hausman-Taku, Lynlee Westside Con 1:08.47 2 5
5 Noble-Nelson, Lyla Piggott Juni 1:11.34 5 4
6 Calhooon, Kate Valley View 1:12.86 5 3
7 Reintsma, Claire Pocahontas H 1:13.52 5 2
8 Leslie, Tinsley Salem High S 1:13.53 2 1
9 Harrison, Serenity Southside-Ba 1:13.72 5
10 Conrad, Kirby Westside Con 1:14.06 4
11 Jones, Alanna Trumann High 1:14.61 2
12 Berger, McKenzie Pocahontas H 1:15.38 5
13 Thrasher, Allie Hoxie High S 1:15.42 4
14 Mead, Annaleigh Southside-Ba 1:15.47 4
15 Cain, Sloane Walnut Ridge 1:15.57 4
16 Hall, Addi Harrisburg J 1:15.99 1
17 Morris, Aniyah Trumann High 1:18.74 3
18 Simms, Jaycie Hoxie High S 1:19.29 4
19 Cossey, Rylee Brookland Hi 1:19.51 3
20 Matthews, Zoey Walnut Ridge 1:20.42 4
21 Cissell, Marlie Corning High 1:21.75 3
22 Hurtt, Quincy Salem High S 1:22.78 3
23 Cullen, Raelee Cross County 1:28.01 3
24 McMaster, Jaidyn Cross County 1:28.94 3
25 Green, Rhetta Corning High 1:29.26 2
26 Centeno, Yareli Harrisburg J 1:30.72 3
-- Wood, Makaelynn Izard County NT 4
-- Bates, Reese Highland Hig NT 2
-- Long, Brook Maynard High NT 3
-- Lemmons, Alyssa Piggott Juni NT 2
-- Manecke, Kennedy Izard County NT 4
-- Pierce, Alyssa Maynard High NT 1
-- Brewer, Audree Highland Hig NT 1
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Byrd, Emma Westside Con 2:45.06 10
2 Davis, Alexis Sloan-Hendri 2:48.72 8
3 Spengler, Mia Westside Con 2:52.95 6
4 Baltz, Alice Brookland Hi 2:55.81 5
5 Thompson, Caroline Valley View 2:55.90 4
6 Wilson, Madisyn Cross County 2:57.75 3
7 Sheedy, Savannah Melbourne Hi 2:58.55 2
8 Ward, Mikenlee Sloan-Hendri 3:03.72 1
9 Nelson, Jeter Piggott Juni 3:06.68
10 Nicholson, Cenzi Highland Hig 3:06.69
11 Ramirez, Jozlyn Walnut Ridge 3:08.03
12 Warner, Aubrey Melbourne Hi 3:09.31
13 Criss, Abby Salem High S 3:09.87
14 Winslow, Leonna Pocahontas H 3:14.19
-- Wilson, Briley Highland Hig NT
-- Ruggles, Winter Maynard High NT
-- Stanley, Riley Corning High NT
-- Rigsbee, Bella Brookland Hi NT
-- Clay, Shelby Riverside Ju NT
-- Centeno, Yareli Harrisburg J NT
-- Fluke, Breanna Maynard High NT
-- Conley, Alison Piggott Juni NT
-- Baker, Addy Riverside Ju NT
-- Abney, Gracie Salem High S NT
-- Catt, Bailey Corning High NT
-- Moore, Haylin Walnut Ridge NT
-- Lopez, Breanna Southside-Ba NT
-- Morelock, Macy Cross County NT
-- LaFerney, Addy Valley View NT
-- Kelley, Camille Southside-Ba NT
-- Lindsey, Kye Harrisburg J NT
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Baltz, Alice Brookland Hi 6:17.77 10
2 Harrison, Serenity Southside-Ba 6:26.25 8
3 Coots, Kylie Westside Con 6:27.21 6
4 Sandlin, Zoe Valley View 6:44.59 5
5 Kornegay, Gabriella Highland Hig 6:49.44 4
6 Gibson, Briley Valley View 7:06.41 3
7 Faries, Adleigh Brookland Hi 7:07.83 2
8 Ramirez, Jozlyn Walnut Ridge 7:10.67 1
9 Clay, Shelby Riverside Ju 7:12.68
10 Ward, Mikenlee Sloan-Hendri 7:14.35
11 Cordis, Brailynn Melbourne Hi 7:15.81
12 Wilson, Briley Highland Hig 7:18.95
-- Mynear, Katelynn Salem High S NT
-- Wiseman, Maggie Salem High S NT
-- Spengler, Mia Westside Con NT
-- Snyder, Alice Maynard High NT
-- Cullen, MaKayla Cross County NT
-- Farmer, Karly Harrisburg J NT
-- Beck, Brooklyn Piggott Juni NT
-- Brooks, Kylie Melbourne Hi NT
-- Kelley, Camille Southside-Ba NT
-- Moore, Haylin Walnut Ridge NT
-- Baker, Addy Riverside Ju NT
-- Jimenez, Chloe Cross County NT
Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
Name Year School Finals Wind H# Points
===============================================================================
1 Hausman-Taku, Lynlee Westside Con 18.44 NWI 1 10
2 Sheedy, Savannah Melbourne Hi 18.79 NWI 3 8
3 Coffey, Aubree Pocahontas H 18.89 NWI 4 6
4 Conrad, Kirby Westside Con 19.09 NWI 2 5
5 Everett, Willa Izard County 19.18 NWI 3 4
6 Brenna, Kayla Piggott Juni 19.29 NWI 2 3
7 Davis, Diayla Hoxie High S 20.05 NWI 4 2
8 Nuckles, Lennon Southside-Ba 20.10 NWI 4 1
9 Ade, Jordan Valley View 20.12 NWI 4
10 Pemberton, Veda Brookland Hi 20.58 NWI 3
11 Burks, Kinley Southside-Ba 20.99 NWI 2
12 Lenex, Mia Salem High S 21.05 NWI 3
13 Thrasher, Allie Hoxie High S 21.06 NWI 4
14 Garcia, Jaslene Walnut Ridge 21.50 NWI 1
15 Harris, Harmony Trumann High 21.74 NWI 2
16 Townsend, Gracie Corning High 21.96 NWI 2
17 Walton, Farrah Valley View 22.31 NWI 4
18 Hurtt, Quincy Salem High S 22.32 NWI 1
19 Austin, Caroline Crowley's Ri 22.37 NWI 1
20 Threatt, Jaden Piggott Juni 22.45 NWI 3
21 Hively, Haylee Highland Hig 22.49 NWI 3
22 Hicks, Addison Brookland Hi 22.75 NWI 2
23 Sauliner, Sarah Highland Hig 23.09 NWI 4
24 Baker, Addy Riverside Ju 23.12 NWI 3
25 Boyce, Katelyn Walnut Ridge 23.19 NWI 2
26 Carlson, Aubrie Harrisburg J 23.90 NWI 1
-- Postell, Zacchara Trumann High NT NWI 2
-- Manecke, Kennedy Izard County NT NWI 4
-- Johnson, Kiersten Riverside Ju NT NWI 3
Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hausman-Taku, Lynlee Westside Con 52.94 3 10
2 Coffey, Aubree Pocahontas H 56.23 3 8
3 Wynn, Kimber Westside Con 56.93 2 6
4 Ade, Jordan Valley View 57.05 3 5
5 Brenna, Kayla Piggott Juni 57.86 1 4
6 Everett, Willa Izard County 59.73 3 3
7 Nuckles, Lennon Southside-Ba 1:00.69 2 2
8 Lenex, Mia Salem High S 1:04.23 2 1
9 Seal, Kloie Piggott Juni 1:04.64 1
10 Brock, Blakely Brookland Hi 1:04.96 2
11 Hively, Haylee Highland Hig 1:09.19 2
12 Hicks, Addison Brookland Hi 1:12.16 1
-- Wilson, Nataly Cross County NT 3
-- Garcia, Jaslene Walnut Ridge NT 3
-- Eaglebear, Anna Mae Salem High S NT 2
-- Wood, Makaelynn Izard County NT 2
-- Harris, Harmony Trumann High NT 2
-- Lutrell, Alivia Walnut Ridge NT 3
-- Sauliner, Sarah Highland Hig NT 3
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Pocahontas High School 'A' 57.71 2 10
2 Brookland High School 'A' 57.73 1 8
1) Thompson, Lillie 2) Pemberton, Veda
3) Shepard, Emma 4) Brock, Blakely
3 Southside-Batesville High Scho 'A' 58.42 2 6
1) Moser, Payton 2) Ellis, Alivia
3) Nuckles, Lennon 4) Guette, Emily
4 Westside Consolidated High Sch 'A' 58.96 1 5
1) Hall, Kenlie 2) Byrd, Emma
3) Harpole, Lydia 4) Wynn, Kimber
5 Hoxie High School 'A' 59.45 2 4
6 Trumann High School 'A' 59.65 1 3
1) Stevenson, Ariel 2) Morris, Aniyah
3) Postell, Katera 4) Postell, Zacchara
7 Valley View Junior High School 'A' 59.71 2 2
1) Wheeler, Ava 2) Cullen, Carleigh
3) Supine, Meredith 4) Sexton, Meagan
8 Piggott Junior High 'A' 1:01.84 2 1
1) Smith, Aubrey 2) Lemmons, Alyssa
3) Rathel, Emma 4) McChristian, Audrina
9 Walnut Ridge High School 'A' 1:02.06 2
10 Salem High School 'A' 1:02.98 1
1) Clowers, Lauren 2) Smith, Chesny
3) Nelson, Camryn 4) Criss, Anna
11 Melbourne High School 'A' 1:03.77 2
1) Cone, Audrey 2) Glover, Shay
3) Ramsey, Sunny 4) Rush, Emma
12 Harrisburg Jr High School 'A' 1:04.84 2
1) Azua, Claudia 2) Easter, Toni Beth
3) England, Addison 4)
13 Highland High School 'A' 1:06.35 1
1) Nicholson, Cenzi 2) Gamble, Grace
3) Horton, Taylor 4) Hively, Haylee
14 Corning High School 'A' 1:11.29 1
1) Finley, Katie 2) McKee, London
3) Owens, Rayne 4) Green, Rhetta
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Brookland High School 'A' 2:00.46 1 10
1) Thompson, Lillie 2) Shepard, Emma
3) Pemberton, Veda 4) Seyler, Lynley
2 Pocahontas High School 'A' 2:00.71 2 8
1) Baltz, Riley 2) Carter, Clara
3) Clark, Audrey 4) Coffey, Aubree
3 Piggott Junior High 'A' 2:01.74 1 6
1) Noble-Nelson, Lyla 2) Brenna, Kayla
3) Seal, Kloie 4) Minton, Olivia
4 Trumann High School 'A' 2:04.41 2 5
1) Jones, Alanna 2) Morris, Aniyah
3) Postell, Katera 4) Postell, Zacchara
5 Hoxie High School 'A' 2:05.32 2 4
6 Westside Consolidated High Sch 'A' 2:08.99 1 3
1) Moody, Kendra 2) Baxter, Lily
3) Watkins, Violet 4) Russell, Addison
7 Walnut Ridge High School 'A' 2:11.25 1 2
8 Melbourne High School 'A' 2:12.97 2 1
1) Glover, Shay 2) Ramsey, Sierra
3) Rush, Emma 4) Brooks, Kylie
9 Salem High School 'A' 2:16.98 2
1) Nelson, Camryn 2) Gaskins, Gabby
3) Harris, Kynlea 4) Hurtt, Quincy
10 Valley View Junior High School 'A' 2:24.36 2
1) Matheny, Brailey 2) Ketcham, Riley
3) Hawkins, Eszlee 4) Shackleford, Layla
11 Harrisburg Jr High School 'A' 2:24.43 1
1) Carlson, Aubrie 2) Easter, Toni Beth
3) Centeno, Yareli 4) Azua, Claudia
12 Highland High School 'A' 2:29.14 2
1) Phillips, Madi 2) Hively, Haylee
3) Horton, Taylor 4) Nicholson, Cenzi
13 Corning High School 'A' 2:35.10 1
1) Finley, Katie 2) McKee, London
3) Owens, Rayne 4) Green, Rhetta
-- Southside-Batesville High Scho 'A' NT 2
1) Ellis, Alivia 2) Goodwin, Emmayla
3) Moser, Payton 4) Nuckles, Lennon
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Westside Consolidated High Sch 'A' 4:53.14 1 10
1) Wynn, Kimber 2) Coots, Kylie
3) Conrad, Kirby 4) Hausman-Taku, Lynlee
2 Southside-Batesville High Scho 'A' 4:57.16 2 8
1) Guette, Emily 2) Harrison, Serenity
3) Lopez, Breanna 4) Mead, Annaleigh
3 Cross County High School 'A' 5:08.16 2 6
1) Jones, Carley 2) Wilson, Madisyn
3) Venzen, Jessie 4) Robinson, Zarria
4 Pocahontas High School 'A' 5:11.03 2 5
1) Carter, Clara 2) Berger, Lauren
3) Reintsma, Claire 4) Gallen, Kalona
5 Brookland High School 'A' 5:15.38 1 4
1) Baltz, Alice 2) Seyler, Lynley
3) Shepard, Emma 4) Bloodworth, Mykah
6 Corning High School 'A' 5:44.19 2 3
1) Catt, Bailey 2) Cissell, Marlie
3) Stanley, Riley 4) Townsend, Gracie
7 Valley View Junior High School 'A' 5:49.02 2 2
1) Ballard, Cameron 2) Kemp, Sophia
3) Walton, Farrah 4) Matheny, Brailey
8 Salem High School 'A' 5:49.81 1 1
1) Dixon, Daisey 2) Leslie, Tinsley
3) Eaglebear, Anna Mae 4) Gaskins, Gabby
9 Harrisburg Jr High School 'A' 6:42.00 1
1) Lindsey, Kye 2) Sharpe, Erica
3) Centeno, Yareli 4) Easter, Toni Beth
-- Hoxie High School 'A' NT 2
-- Walnut Ridge High School 'A' NT 2
-- Highland High School 'A' NT 2
1) Gamble, Grace 2) Horton, Taylor
3) Sauliner, Sarah 4) Kornegay, Gabriella
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Westside Consolidated High Sch 'A' 11:54.21 10
1) Spengler, Mia 2) McClelland, Kaylee
3) Coots, Kylie 4) Byrd, Emma
2 Brookland High School 'A' 12:05.44 8
1) Baltz, Alice 2) Bloodworth, Mykah
3) Seyler, Lynley 4) Rigsbee, Bella
3 Valley View Junior High School 'A' 12:05.85 6
1) Thompson, Caroline 2) Gibson, Briley
3) Sandlin, Zoe 4) LaFerney, Addy
4 Southside-Batesville High Scho 'A' 12:34.11 5
1) Mead, Annaleigh 2) Harrison, Serenity
3) Foree, Maddie 4) Lopez, Breanna
5 Cross County High School 'A' 12:46.41 4
1) Wilson, Nataly 2) Wilson, Madisyn
3) Wood, Audrey 4) Jones, Carley
6 Melbourne High School 'A' 12:49.83 3
1) Cordis, Brailynn 2) Brooks, Kylie
3) Warner, Aubrey 4) Rush, Emma
7 Salem High School 'A' 12:52.63 2
1) Wiseman, Maggie 2) Abney, Gracie
3) Criss, Abby 4) Harris, Kynlea
8 Walnut Ridge High School 'A' 14:32.03 1
Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Conrad, Kirby Westside Con 4-08.00 10
2 Allison, Harlee Valley View J4-08.00 8
3 Guyette, Emily Southside-Ba 4-04.00 6
4 Conley, Alison Piggott Juni J4-04.00 5
5 Hilton, Harper Southside-Ba 4-00.00 3.50
5 Hausman-Taku, Lynlee Westside Con 4-00.00 3.50
7 Reintsma, Claire Pocahontas H J4-00.00 1.50
7 Pemberton, Veda Brookland Hi J4-00.00 1.50
-- Nicholson, Cenzi Highland Hig NH
-- Supine, Meredith Valley View NH
-- Manecke, Kennedy Izard County NH
-- Smith, Chesny Salem High S NH
-- Seal, Kloie Piggott Juni NH
-- Ramsey, Sunny Melbourne Hi NH
-- Everett, Willa Izard County NH
-- Contreas, MiKyla Hoxie High S NH
-- Cordis, Brailynn Melbourne Hi NH
-- Davis, Diayla Hoxie High S NH
-- Hively, Haylee Highland Hig NH
-- Hurtt, Quincy Salem High S NH
-- Cain, Sloane Walnut Ridge NH
-- Berger, McKenzie Pocahontas H NH
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Coffey, Aubree Pocahontas H 7-06.00 10
2 Pemberton, Veda Brookland Hi J7-06.00 8
3 Carter, Brayleigh Pocahontas H 7-00.00 5
3 Wilson, Abby Brookland Hi 7-00.00 5
3 Calhooon, Kate Valley View 7-00.00 5
6 Gallen, Kalona Pocahontas H 6-06.00
7 Sheedy, Savannah Melbourne Hi J6-06.00 3
8 Ade, Jordan Valley View J6-06.00 2
9 Smith, Lakin Southside-Ba 5-00.00 1
-- Moser, Payton Southside-Ba NH
Girls Long Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Allison, Harlee Valley View 14-06.00 NWI 10
2 Prater, Peyton Valley View 14-02.00 NWI 8
3 Wynn, Kimber Westside Con 13-06.50 NWI 6
4 Coffey, Aubree Pocahontas H 13-04.50 NWI 5
5 Everett, Willa Izard County 13-03.50 NWI 4
6 Smith, Aubrey Piggott Juni 13-02.50 NWI 3
7 Jones, Alanna Trumann High J13-02.50 NWI 2
8 Baltz, Riley Pocahontas H 12-06.50 NWI 1
9 Seal, Kloie Piggott Juni 12-05.50 NWI
10 Davis, Diayla Hoxie High S 12-04.00 NWI
11 Rush, Emma Melbourne Hi 12-01.00 NWI
11 Garcia, Jaslene Walnut Ridge 12-01.00 NWI
11 Venzen, Jessie Cross County 12-01.00 NWI
-- Webb, Saylor Riverside Ju ND NWI
-- Ramsey, Sunny Melbourne Hi ND NWI
-- Nicholson, Cenzi Highland Hig ND NWI
-- Nuckles, Lennon Southside-Ba ND NWI
-- Townsend, Gracie Corning High ND NWI
-- Smith, Madison Walnut Ridge ND NWI
-- Walling, Shelby Riverside Ju ND NWI
-- Tidwell, Emma Maynard High ND NWI
-- Easter, Toni Beth Harrisburg J ND NWI
-- Criss, Anna Salem High S ND NWI
-- Hively, Haylee Highland Hig ND NWI
-- Hicks, Addison Brookland Hi ND NWI
-- Brock, Blakely Brookland Hi ND NWI
-- Azua, Claudia Harrisburg J ND NWI
-- Coffey, Ania Cross County ND NWI
-- Manecke, Kennedy Izard County ND NWI
-- Leslie, Tinsley Salem High S ND NWI
-- Moody, Kendra Westside Con ND NWI
-- Martinez, Cyanna Hoxie High S ND NWI
-- Johnson, Alany Trumann High ND NWI
-- Holladay, London Southside-Ba ND NWI
-- Kimble, Natalie Maynard High ND NWI
Girls Triple Jump
============================================================================
Name Year School Finals Wind Points
============================================================================
1 Hausman-Taku, Lynlee Westside Con 29-03.00 NWI 10
2 Coffey, Aubree Pocahontas H 28-10.00 NWI 8
3 Miller, Emily Valley View 27-10.00 NWI 6
4 Conrad, Kirby Westside Con J27-10.00 NWI 5
5 Ade, Jordan Valley View 27-03.00 NWI 4
6 Johnson, Alany Trumann High 27-00.50 NWI 3
7 Gallen, Kalona Pocahontas H 26-08.00 NWI 2
8 Brenna, Kayla Piggott Juni 25-10.50 NWI 1
9 Rush, Emma Melbourne Hi 24-08.00 NWI
10 Conley, Alison Piggott Juni 23-07.00 NWI
11 Harris, Harmony Trumann High 23-05.00 NWI
12 Smith, Chesny Salem High S 23-02.00 NWI
13 Lenex, Mia Salem High S 23-00.00 NWI
14 Ramsey, Sunny Melbourne Hi 22-03.00 NWI
15 Kimble, Natalie Maynard High 22-01.00 NWI
-- Thrasher, Allie Hoxie High S ND NWI
-- Goodwin, Emmayla Southside-Ba ND NWI
-- Black, Hayden Walnut Ridge ND NWI
-- Moore, Haylin Walnut Ridge ND NWI
-- Holladay, London Southside-Ba ND NWI
Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Newberry, Chloe Walnut Ridge 35-09.00 10
2 Hammer, Ava Southside-Ba 29-03.00 8
3 Richardson, Ashlyn Cross County 28-03.00 6
4 Nelson, Reece Salem High S 27-11.00 5
5 Perkins, Ava Crowley's Ri 27-03.00 4
6 Davis, Andi Walnut Ridge 27-00.00 3
7 Ramsey, Sunny Melbourne Hi 26-03.00 2
8 Johnson, Laura Corning High 25-07.00 0.50
8 Dement, Mary-Andrea Westside Con 25-07.00 0.50
10 Innis, Elizabeth Salem High S 25-06.00
11 Barber, Lillyan Westside Con 25-00.00
12 Webb, Saylor Riverside Ju 24-09.00
13 Dockins, Emma Pocahontas H 24-05.00
14 Persiful, Abbigail Pocahontas H 24-04.00
15 Najera, Emaly Piggott Juni 23-04.00
16 Boozer, Olivia Southside-Ba 23-00.00
17 Jordan, Aerial Valley View 22-07.00
18 Lasley, Riley Hoxie High S 22-04.00
19 Whitmire, Brooke Hoxie High S 20-03.00
20 Ketcham, Riley Valley View 20-02.00
21 Clay, Shelby Riverside Ju 20-00.00
22 Andrews, Isabella Cross County 18-03.00
23 Azua, Jennifer Harrisburg J 17-00.00
-- Hardage, Olivia Pocahontas H ND
-- Wilson, McKenzie Ridgefield C ND
-- Drollinger, Abby Izard County ND
-- Evans, Charlotte Ridgefield C ND
-- Sharpe, Erica Harrisburg J ND
-- Boozer, Madelynn Corning High ND
Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dement, Mary-Andrea Westside Con 82-05 10
2 Richardson, Ashlyn Cross County 74-01 8
3 Postell, Zacchara Trumann High 67-11 6
4 Ramsey, Sunny Melbourne Hi 65-10.50 5
5 Walls, Natilie Southside-Ba 61-04.50 4
6 Hardage, Olivia Pocahontas H 58-07.50 3
7 Matheny, Brailey Valley View 57-02 2
8 Webb, Saylor Riverside Ju 54-10.50 1
-- Najera, Emaly Piggott Juni ND
-- Newberry, Chloe Walnut Ridge ND
-- Perkins, Ava Crowley's Ri ND
-- Whitmire, Brooke Hoxie High S ND
-- Ward, Lilly Salem High S ND
-- Wilson, McKenzie Ridgefield C ND
-- Sharpe, Erica Harrisburg J ND
-- Seyler, Lynley Brookland Hi ND
-- Sheedy, Savannah Melbourne Hi ND
-- Davis, Andi Walnut Ridge ND
-- Bauschlicher, Macy Corning High ND
-- Eddington, Ellie Pocahontas H ND
-- Drollinger, Abby Izard County ND
-- Azua, Jennifer Harrisburg J ND
-- Andrews, Isabella Cross County ND
-- Barber, Lillyan Westside Con ND
-- Jordan, Aerial Valley View ND
-- Isgriggs, Malayna Corning High ND
-- Lasley, Riley Hoxie High S ND
-- Heckel, Jillian Southside-Ba ND
-- Evans, Charlotte Ridgefield C ND
-- Innis, Elizabeth Salem High S ND