Southwest Junior High School Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.06 | Lily Sharp | 21st | Finals H5 | Girls Results | |
14.85 | Jennifer Flores | 33rd | Finals H1 | Girls Results | |
14.96 | Nancy Roman | 35th | Finals H2 | Girls Results | |
200 Meter Dash | |||||
32.07 | SB | Jennifer Flores | 34th | Finals H1 | Girls Results |
32.96 | SB | Melissa Hernandez | 38th | Finals H1 | Girls Results |
400 Meter Dash | |||||
1:15.39 | SB | Melanie Martinez | 28th | Finals H1 | Girls Results |
1:17.34 | SB | Isabela Sierra | 30th | Finals H1 | Girls Results |
1:18.56 | SB | Linda Lopez | 31st | Finals H1 | Girls Results |
800 Meter Run | |||||
2:35.30 | SB | Caylan Koons | 9th | Finals H2 | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
6:30.59 | McKinley Tebeest | 20th | Finals H1 | Girls Results | |
100 Meter Hurdles (30) | |||||
19.34 | Abigail Wright | 24th | Finals H2 | Girls Results | |
19.92 | Olivia Franklin | 30th | Finals H2 | Girls Results | |
21.37 | SB | Jennifer Flores | 31st | Finals H1 | Girls Results |
300 Meter Hurdles (30) | |||||
59.52 | SB | Melissa Hernandez | 24th | Finals H1 | Girls Results |
1:06.21 | Mackenzie Scott | 28th | Finals H1 | Girls Results | |
1:09.00 | SB | Abby Green | 30th | Finals H1 | Girls Results |
4x100 Meter Relay | |||||
57.17 | SB | Relay Team | 8th | Finals H2 | Girls Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:52.74 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | Girls Results |
Long Jump | |||||
14-1.5 | Zarria Mabone | 16th | Finals H1 | Girls Results | |
Discus (1kg) | |||||
75-10 | SB | Zarria Mabone | 6th | Finals H1 | Girls Results |
66-7 | SB | Natalee Phoumivong | 11th | Finals H1 | Girls Results |
Shot Put (2.72kg/6#) | |||||
33-5.5 | SB | Zarria Mabone | 8th | Finals H1 | Girls Results |
31-4 | SB | Natalee Phoumivong | 11th | Finals H1 | Girls Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.44 | SB | Bryndell Cook | 26th | Finals H2 | Boys Results |
12.46 | Matthew Wright | 27th | Finals H3 | Boys Results | |
12.59 | Austin Garrett | 32nd | Finals H3 | Boys Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.05 | Bryndell Cook | 20th | Finals H3 | Boys Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:02.27 | Harris Freeman | 27th | Finals H2 | Boys Results | |
800 Meter Run | |||||
2:21.64 | SB | Bryant Pelkey | 17th | Finals H1 | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
5:09.22 | SB | Bryant Pelkey | 11th | Finals H1 | Boys Results |
110 Meter Hurdles (36) | |||||
19.82 | SB | Nick Tibon | 26th | Finals H1 | Boys Results |
20.60 | SB | William Salts | 28th | Finals H1 | Boys Results |
300 Meter Hurdles (33) | |||||
44.36 | SB | Matthew Wright | 8th | Finals H4 | Boys Results |
46.34 | Anthonie Alvarez | 16th | Finals H4 | Boys Results | |
50.34 | William Salts | 25th | Finals H2 | Boys Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
47.83 | Relay Team | 5th | Finals H2 | Boys Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:40.64 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Boys Results | |
High Jump | |||||
5-2 | Austin Garrett | 12th | Finals H1 | Boys Results | |
5-2 | Gabe Bucao | 12th | Finals H1 | Boys Results | |
Triple Jump | |||||
34-8 | Jaime Ortiz | 19th | Finals H1 | Boys Results | |
Discus (1kg) | |||||
117-10 | Brock Benson | 11th | Finals H1 | Boys Results |